O půl páté ráno oznámil ženský anonym, že v ulici Sokolovská se snaží kdosi dostat dívku do auta, a ta to křikem odmítá. Hlídka i po kontrole místa a přilehlých ulic nikoho nenašla.

V osm hodin telefonoval na služebnu anonym, že v Topoli na návsi volně pobíhají dva psi, zřejmě plemene Yorkshire. Po příjezdu hlídky nebylo po nich ani památky.

Před desátou vyjeli strážníci na chrudimské nádraží, kde údajně spali v čekárně dva bezdomovci. Opět nikdo na oznámeném místě nebyl.

Odpoledne kdosi volal anonymně, že v ulici Přemysla Otakara házejí děti míč na novou fasádu domu. Hlídka si i v tomto případě musela udělat čárku do statistiky planých výjezdů.

Mužský anonym oznámil o půl osmé večer, že ve stejném místě, v ulici Přemysla Otakara, hrají děti florbal a jeho to ruší. Strážníci po příjezdu našli jen klidnou ulici.

Kdo v pátek zůstal na místě označeném oznamovatelem, byl mrtvý holub v kašně na náměstí a také opilý mladík z Pardubic, který se ve dvě hodiny povaloval v trávě u ulice Dr. Milady Horákové. Měl nefunkční mobil, proto si nemohl zatelefonovat domů a požádat matku, aby pro něj přijela. Strážníci to učinili za něho a lehce opilý mladý muž se tak v pořádku dostal do postele.