V Moravanech na Pardubicku došlo podle policie k vraždě. Policie žádá o pomoc veřejnost při pátrání.

"Od včerejšího dne (úterý) naši kriminalisté prověřují okolnosti úmrtí ženy z Moravan na Pardubicku. Na základě zjištěných skutečností není vyloučené, že by mohlo jít o závažný zločin vraždy. Okolnosti spojené s tímto možným trestným činem by možná mohl kriminalistům svou výpovědí vysvětlit muž v červené bundě, kterého zachytily bezpečnostní kamery včera na vlakovém nádraží v Pardubicích. Pokud ho poznáte, kontaktujte prosím pardubické kriminalisty prostřednictvím telefonní linky 158," vyzývá veřejnost mluvčí pardubické policie Eva Maturová.

Muže zachtil kamerový systém v podchodu k nástupišti na pardubickém hlavním nádraží. Policie ale zatím nemůže uvést, jestli se jedná o pachatele nebo svědka činu. Každopádně ale informace o pohybu tohoto muže považuje za důležité.

Obětí vraždy se měla stát starší žena, kterou v domácnosti našla její dcera. Záchranka přivolaná na místo konstatovala pouze smrt bez zjevných známek cizího zavinění. Protože však k úmrtí došlo beze svědků, byla nařízena pitva. Její výsledek zřejmě přiměl kriminalisty překvalifikovat čin z náhlého úmrtí na trestný čin vraždy.

Popis hledaného: Muž je ve věku okolo 50 let, vysoký 175-177 centimetrů, sportovní postavy, má světle hnědé prořídlé vlasy střižené po krk, kouty, je to běloch, nebyl oholený, ale ani zarostlý. Na sobě jak je vidět i na záznamu měl červenou bundu bez kapuce a modré riflové kalhoty.