V neděli po 19. hodině narazil v Orli při odbočování do Vlčnova bočně do vyvýšeného dělícího ostrůvku 41letý šofér saabu ze Skutče. Poté s vozidlem zacouval na travnatou plochu vedle silnice. Na výzvu Policie ČR se odmítl podrobit dechové zkoušce i odběru krve. Byl mu proto zadržen řidičský průkaz a další jízda zakázána. Téhož dne po 17. hodině nedodržel v Chrasti bezpečnou vzdálenost za Škodou Favorit a narazil do ní zezadu šofér Škody Octavie. Favorit byl nárazem odhozen na zděné oplocení domu. Spolujezdec ve favoritu zůstal zraněn.

Za obcí Hamry nepřizpůsobil v pátek po sedmé hodině ranní rychlost jízdy svým schopnostem 61letý řidič motocyklu BMW a při míjení se s autobusem dostal smyk, který na mokré vozovce nezvládl.

V sobotu 12. dubna před 17. hodinou se mezi Heřmanovým Městcem a Bylany nevěnoval plně řízení 28letý šofér Škody Favorit z Prachovic, spolujezdci podával pití a přitom najel na pravou krajnici, na níž nezvládl řízení a narazil do stromu. Při nehodě utrpěl těžké poranění ruky. Policisté dalším šetřením zjistili, že dotyčný nevlastní žádný řidičský průkaz. Bude proto obviněn z trestného činu řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění. Škoda na vozidle činí 30 000 korun. Zraněný šofér zůstal hospitalizován v chrudimské nemocnici. Nebylo zjištěno, že by před jízdou požil alkohol.