Vavrinec K. z Miřetic –Dachova podle obžaloby loni 18. dubna před desátou dopoledne při projíždění Rubešovou ulicí v Chrudimi dvakrát ohrozil jako šofér Škody Felicie způsobem své jízdy pětatřicetiletou řidičku kamionu s návěsem z Kolína.

Zbraní byl lovecký nůž

To rozlítilo jejího o dva roky mladšího partnera natolik, že na křižovatce ulic Topolská a Požárníků vyskočil z kabiny a běžel si to s obžalovaným vyřídit. Podle spisu mu nadával a bušil pěstmi do škodovky.

Žaloba Vavrince K. viní, že vytáhl za této situace lovecký nůž a muže z Kolína třikrát bodl a pořezal také na pravé ruce. Následně měl obžalovaný vystoupit z vozu a v útoku pokračovat. Měl sokovi bodnout s velkou intenzitou do pravé bederní krajiny. Muž tak následkem těchto ran ztratil asi dva litry krve. To si vyžádalo jeho urgentní operaci.

Není svědek

Znalci hovořili o štěstí, když kolem právě projížděla sanita. Podle nich mu to zachránilo život. Případ je nyní z důvodu výslechu dalšího znalce odročen na 19. února.

Obžalovaný se hájí tvrzením, že se obával osvůj život, proto prý vytáhl na muže zKolína dýku. Ten ho údajně také vytáhl násilím zauta a dovlekl ke kamionu, kde se prý nešťastně zranil. Soudu ztěžuje rozhodnutí skutečnost, že se incident sice odehrál na rušné ulici, avšak beze svědků.