Oba muži zde měli přepadnout osádku osobního vozidla značky Peugeot. Auto zastavili a 25letého muže a 24letou ženu vkabině napadli. Požadovali po nich osobní doklady idoklady od vozidla. Po nějaké chvíli se napadeným podařilo zmísta ujet a událost oznámit na policistům.

Uvedení násilníci byli včasných ranních hodinách dne 19.ledna policejní hlídkou vobci Podlažice zajištěni a převezeni na Obvodní oddělení PČR vChrasti. Dechovou zkouškou unich byla naměřena hodnota 2,33promile a 1,42promile alkoholu.

Policisté zjistili, že jde omladíky ve věku 22a 21let, oba cizí státní příslušníky. Vzhledem kpodnapilosti byli podezřelí převezeni na záchytnou stanici do Pardubic. Po vystřízlivění byli oba mladíci zadrženi a policejní inspektor jim sdělil obvinění ztrestného činu loupeže, spáchaného ve spolupachatelství. Byl podán návrh na jejich vzetí do vazby, který státní zástupce akceptoval.

Soudce na oba obviněné příkaz kdodání do vazby vydal. Do vazební věznice byli eskortováni dne vpondělí 21.ledna po třinácté hodině. Muž zosádky přepadeného vozidla utrpěl při napadení zranění, které bude upřesněno po lékařském vyšetření. Případ šetří služba kriminální policie a vyšetřování vChrudimi.