Takřka každý den obdrží Městská policie ve Skutči oznámení na skupinku chlapců napadajících ostatní děti. Některé se bojí chodit do školy a na obědy. Musejí je vozit rodiče. „Jde o fyzická napadání, někdy i s drobným zraněním, vyžadování finanční hotovosti, sexuální obtěžování dívek. Zaznamenali jsme i vyhrožování s nožem,“ uvádí vrchní strážník Jiří Stuna.

Městští policisté se nyní v rámci svých personálních možností snaží v době oběda hlídkovat v ulicích Jiráskova a Osady Ležáků. K napadání dětí však dochází i u diskontní prodejny a v jiných místech Skutče.

„Situace začíná být natolik vážná, že jsme museli upravit pracovní dobu. Jména agresorů jsou nám známa. Jsou si však vědomi své trestní neodpovědnosti. Někteří se nebojí ani oddělení péče o rodinu a dítě, dokonce počítají s tím, že skončí v diagnostickém ústavu. Učitelé si s problémovými jedinci rovněž nevědí rady. Tam, kde selhává rodina a základní výchovné principy, je škola a policie takřka bezradná,“ dodává vrchní strážník.

Městská policie hodlá dál hlídkovat, nechce připustit, aby se opakoval případ z kraje tohoto týdne. Skupinka tří chlapců ve věku 12–13 let v Jiráskově ulici obtěžovala desetiletou dívku vracející se ze školní jídelny. Jeden z chlapců chytil dívku v pase, přimáčkl ji ke zdi a s rozepnutými kalhotami předstíral kopulační pohyby, přičemž dívku slovně vyzýval k sexu. Vyděšená dívka utekla k babičce, která vyrozuměla strážníky. Ti za pět minut mladíky dopadli a vyslechli je v přítomnosti pedagoga. Z důvodu trestní neodpovědnosti (nedosažení věku 15 let) bude případ oznámen Odboru péče o rodinu a dítě Městského úřadu v Chrudimi.

Už v září loňského roku řešili strážníci na zdejší škole případ brutální šikany - VÍCE ZDE!

Máte zkušenosti s obdobnými případy ve Skutči či jinde? Pište do diskuze!