To, co začalo jako obyčejná slovní přestřelka na jedné diskotéce ve Štrossově ulici, skončilo až policejním zásahem doslova za pět minut dvanáct. Ve rvačce došlo totiž i na násady od seker a železné páčidlo!

Bitku ukončil až rychlý policejní zásah, u kterého byla také kamera našeho Deníku.

A k čemu vlastně před příjezdem policistů došlo? Skupina Asiatů se na populární diskotéce dostala do sporu s dalšími návštěvníky. Provokace přešly v postrkování, následovaly výhružky i nevybíravé nadávky.

Vrátili se pomstít

Asiaté se z hospody vytratili. Za chvíli však přijeli dodávkou zpět, aby srovnali účty. Před diskotékou se pustili do některých hostů. Jeden z nich dostal přes hlavu popelníkem. To už se ale ve vzduchu míhalo i železné páčidlo a násada od sekery, které si Vietnamci přivezli s sebou. V té chvíli už také na místo uhánělo osm policejních hlídek!

Mužům zákona se podařilo na místě rychle pochytat čtyři agresory z řad Vietnamců. Všichni pochopitelně skončili v poutech.

Vypjatá situace ovšem pokračovala i nadále. Někteří z napadených mladíků totiž vypadali, že se chtějí pomstít, a policisté měli kromě zatýkání práci i s uklidňováním vášní na obou stranách. Oba tábory se totiž začaly častovat dalšími nadávkami a pohrůžkami.

„Ti zmlácení se pochopitelně chtěli pomstít. Na rozdíl od Vietnamců ale byli většinou pod vlivem alkoholu,“ vysvětlil nám jeden ze zasahujících policistů. Ti pak obě skupiny drželi od sebe.

Došlo proto jen na slovní přestřelky, zvláště mezi jedním ze zadržených Asiatů, který začal vykřikovat o rasismu a diskriminaci. Právě on ale ještě při příjezdu prvních hlídek držel v ruce zakrvavenou násadu od sekery. Prý se s ní jen bránil…

„To je ten, co mě popelníkem praštil do hlavy,“ označil jej vzápětí jeden z napadených mladíků.

Na místě kromě policistů zasahovala i záchranná služba. Ta k ošetření převezla dvě osoby. Šlo však naštěstí jen o drobná poranění dvou napadených. Nikdo z nich nebyl hospitalizován.

Na policisty teď čeká rozplétání celého případu. „Věc prozatím šetříme jako podezření z trestného činu výtržnictví. Šetření je ale teprve na začátku,“ uvedla mluvčí pardubické policie Jana Šrajbrová.

Bylo vyslechnuto několik přímých účastníků samotné bitky, a je tedy možné, že by se celý případ mohl rozšířit i o další obvinění
„V tomhle případě to většinou bývá tak, že vina padá na obě strany.

Ti Vietnamci si na diskotéce nejspíš poslechli nějakou porci rasistických nadávek a nechtěli si to nechat líbit. Mstít se za to s klackem v ruce rozhodně ale v pořádku nebylo,“ vysvětlil jeden z policistů.