Video, které natočila bezpečnostní kamera směnárny při pondělním přepadení směnárny ve Sladkovského ulici by kromě identifikace pachatele směle mohlo zabodovat i v kdysi populárním pořadu zábavnými pořady Neváhej a toč!

Ačkoliv se jedná o záběry z loupežného přepadení, na kterém toho k úsměvu příliš není, samotná situace je ve výsledku vcelku komická.

Máte hotovost?

Do směnárny vchází mladík se slunečními brýlemi a pokladní jej pozdraví. Místo pozdravu ale mladík vytáhne z kalhot pistoli a zeptá se: „Máte hotovost?“

Pro větší důraz s ní i poklepe na sklo přepážky. Zaskočená žena za pultem jen odpoví: „To snad nemyslíte vážne?“ Mladík na to odpoví „Hele dej sem prachy a nedělej problém“. Pak ještě něco zahuhlá a čeká. Jenže čeká marně a je nervózní. Skoro až čekáte, že se s pistolkou ze samé nervozity podrbe za uchem. Ostatně pistolka kterou drží v ruce nepůsobí příliš dojmem skutečné zbraně, ale spíše jako zapalovač nebo plastová pistolka na kuličky.

Mladík se naposledy rozhlíží a už je mu jasné, že žena za přepážkou nejen že se ho nebojí, ale že mu ani žádné peníze nedá a jde telefonem přivolat policii.

Na muže v uniformách mladík zřejmě čekat nechce. Schová do kalhot pistolku a skoro až nenápadně se vytratí ze dveří směnárny. Na záběrech je ještě vidět, že nasedá na dámské kolo s košíkem vzadu a odjíždí Sladkovského ulicí směrem k „Myší díře“. Kolo i bundu jen o pár minut později najde u podjezdu na 17. listopadu hlídka pardubické městské policie.

„Hledaný by mohl mít na svědomí více loupežných přepadení se zbraní. Jelikož k tomuto došlo v době před začátkem hokejového zápasu play–off Pardubice – Zlín, je možné, že si pachatele mohlo povšimnout více svědků, kteří v té době mířili právě na hokejové utkání. Prosíme občany, aby si pečlivě prohlédli pachatele a případné poznatky nám nahlásili na lince 158,“ vzkazuje mluvčí policie Markéta Janovská.

Více o přepadení směnárny čtěte ZDE.