Operační důstojník po obdržení oznámení na místo ihned vyslal několik policejních hlídek včetně psovoda. Policisté měli při vyšetřování i štěstí. „Během krátké doby jsme od velmi všímavého občana obdrželi informaci o bílém renaultu, se kterým měli dva pachatelé z místa přepadení odjet," vysvětluje tiskový mluvčí chrudimské policie Jiří Tesař.

Díky bleskové pátrací akci, do které se zapojili i policisté z Vysokého Mýta, se dvojici povedlo do hodiny zadržet ve zmíněném vozidle nedaleko Luže. Ve čtvrtek zahájil policejní komisař trestní stíhání obou pachatelů ve věku 39 a 37 let. 

Během vyšetřování navíc vyšlo najevo, že se policistům povedlo dopadnout opravdu povedenou dvojici. Oba muži totiž společně plánovali ještě týž den přepadení prodejny smíšeného zboží na Svitavsku. Mladší muž se navíc rovněž ve středu stihl ještě vloupat do rodinného domu ve Žďáře nad Sázavou, odkud odcizil uzeniny a tři lahve vína.

„Muži jsou obviněni ze spáchání zločinu loupeže a přečinů krádeže a porušování domovní svobody," doplňuje tiskový mluvčí chrudimské policie Jiří Tesař. Starší z obou podezřelých je stíhán na svobodě, mladší vzhledem k „pestřejšímu" výčtu provinění čeká na rozhodnutí o vazbě.

„Za zločin loupeže mohou být oba podezřelí v případě prokázání viny odsouzeni k trestu až desetiletého pobytu za mřížemi," doplňuje Jiří Tesař.