"Kamery ve sklepních prostorách nám pomohly se ztotožněním dvou mužů, kteří se pomocí pákových kleští pokoušeli nalézt ve sklepě něco, co by mohli využít, nebo zpeněžit. Do jedné skříně se jim vniknout podařilo, zámek druhé opodál zůstal nepokořen a jeden z podezřelých inkasoval ránu do obličeje, o kterou se postaraly kleště, které sklouzly po zámku," uvedla mluvčí krajské policie Eva Maturová.

K vloupání došlo 22. května. Policie nespecifikovala, kde přesně ke vtipnému pokusu o vloupání došlo. Na kamerovém záznamu je celá snaha povedené dvojice vidět, včetně zpomalené sekvence úrazu mladšího z nich. Kamera, o které evidentně neměli tušení, zadokumentovala jejich nezdařený pokus a okamžik, při kterém pákové kleště jednoho podezřelého téměř omráčily. Zatímco ten starší radil, ukazoval a statečně přidržoval zámek, mladší vynaložil veškerou svou sílu k jeho přeskřípnutí, což ale nevyšlo.

Letošní plakát festivalu
Koncerty Loutkářské Chrudimi se přesunuly z Leťáku do haly. Lidé nechápou

"Co ale dopadlo dobře, to je ukázkové jednání společenství vlastníků bytů s policisty. Ihned po zjištění vloupání nás jeho zástupci kontaktovali a předali záznam, díky čemuž byla dvojice odhalena. Kamery se tentokrát osvědčily jako skvělý prvek, díky němuž i místní znalosti obyvatel a policistů byli oba do pár hodin na policejním oddělení," dodala Maturová.

Škoda, kterou nešikovní zlodějíčci způsobili je minimální – jedná se o pouhou stokorunu. Saponát, papírové utěrky a plastový kbelík, vše v původním stavu vrátili.

Oba muži čelí podezření z trestného činu krádeže a porušování domovní svobody. Ačkoliv jednali spolu, jeden z nich byl za obdobnou trestnou činnost v minulosti odsouzen, proto je ohrožen vyšší trestní sazbou, a to v délce tří let.

"I z tohoto případu je patrné, že prevence se vyplácí. Kamera sice dvojici neodradila, ale díky záběrům se nyní budou zodpovídat nejen nám, ale i soudci, který o jejich vině a trestu bude rozhodovat," uzavřela policejní mluvčí.

Zdroj: Youtube