K těžké dopravní nehodě osobního vozidla Škoda Rapid došlo krátce po půl deváté. V přehledném úseku zde z dosud nejasných příčin vyletělo ze silnice osobní vozidlo se dvěma muži.

K místu okamžitě vyrazili záchranáři, hasiči i policisté.

"Vozidlo jelo ve směru od Lázní Bohdanče na Staré Ždánice. Ve vysoké rychlosti řidič zřejmě ztratil kontrolu nad vozidlem, přeletěl do protisměru a skončil v lese. Nárazem přelomil jeden strom a celé auto doslova roztrhnul na dvě části," uvedl strážník bohdanečské městské policie Michal Jelínek, který dorazil na místo krátce po nehodě.

"Vyprošťovat osoby z auta nebylo vůbec třeba, náraz jej tak zdemoloval, že úplně odtrhnul přední část vozidla. Oba muži utrpěli těžká zranění," uvedl Petr Panchartek, velitel zásahu HZS Pardubického kraje.

Sanitky z místa odvezli dva těžce zraněné, asi třicetileté muže. "Oba utrpěli těžká zranění, šlo o poranění dolních končetin a v jednom případě o poranění hrudníku," uvedl jeden z policistů. Oba muži byli na místě při vědomí a se záchranáři komunikovali. Jakmile byli oba stabilizováni, převezli je sanitky na ARO pardubické nemocnice.

Vozidlo skončilo v příkopu u silnice již jen jako hromada trosek. Náraz úplně odtrhnul přední nápravu a celý předek vozidla včetně palubní desky. Kusy motoru byly rozházeny po okolí. Podle svědků je to, že oba muži celou věc přežili, doslova malý zázrak.