Chrudimští kriminalisté objasnili 34 případů, v nichž se stal hlavním podezřelým 21letý mladík. Obviněný byl na několika „výpravách“ sám, jinde mu pomáhali jeho dva o 2 a 3 roky starší kamarádi.

"V drogériích měl odcizit parfémy, šampóny i elektrické zubní kartáčky. Hlavní zájem měl ale o sklepy a jízdní kola. Tam kde kolo nenašel, nebo se mu nezamlouvalo, tam nepohrdl nářadím, koloběžkami, alkoholem, ale i domácími zavařeninami nebo moukou," popisuje pestrost kradeného sortimentu mluvčí policie Eva Maturová.

Zdroj: Youtube

Mladíci se v mnoha případech do vytipovaných míst ani po užití násilí a urputné snaze nedostali. Ale zato poškodili dveře nebo okna tak, že vznikly majitelům značné finanční újmy.

"V několika místech nám k jejich ztotožnění pomohly nejen zajištěné stopy, ale i kamerové systémy. Někde o kamerách věděli, proto se je zažili zakrýt nebo znemožnit jejich záznam pomocí krabic či nástřiků barvy, někde byli při pokusu vloupání vyrušeni a proto s prázdnýma rukama utekli.

Ve videozáznamu je vidět nejen odjezd se dvěma jízdními koly, ale i nezdařené páčení vchodových dveří pomocí přinesené sekery. Mladík se zámek dveří snažil překonat po dobu 4,3 minuty, v jednu chvíli mu na odolný zámek dveří svítí i jeden z obviněných kamarádů, ale nakonec to oba vzdali a z nepořízenou odešli.

Chrudimští kriminalisté společně s kolegy z Krajské pořádkové jednotky v minulých dnech zadrželi třicetiletého muže, který se vyhýbal nástupu výkonu trestu odnětí svobody.
VIDEO: Do vězení muž nechtěl, a tak si pro něj museli dojít. Celé vsi na očích

"V součtu měli na Chrudimsku způsobit škodu v částce téměř čtvrt milionu. Větší část ale dosahuje škoda na poškozeném majetku, ta je vyčíslena na 172.000 korun," dodává Eva Maturová.

Jednadvacetiletý muž skončil ve vazbě, v případě prokázání viny mu za krádeže, porušování domovní svobody, poškození cizí věci i nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami hrozí až pětileté vězení. Další dva obvinění jsou ohroženi trestem odnětí svobody v délce 2 – 3 let.