Pokračovaly krádeže vloupáním do motorových vozidel. Vykradeno bylo 18 automobilů, ze kterých neznámý pachatel krade především autorádia. Dále se neznámý pachatel opět vloupal do restaurace v sídlišti Na Rozhledně v Chrudimi. Na OOP Chrudim šetří dvě krádeže peněženek s platebními kartami - v mateřské školce a v obchodním domě. Oba případy jsou zatím neobjasněny.

Z krádeže na osobě je podezřelý 25letý mladík z Ústí nad Orlicí, který v sobotu po dvaadvacáté hodině v Družstevní ulici před hernou vytrhl z ruky mobilní telefon 16letému mladíkovi , strčil do něj a utekl. Policie zloděje dopadla asi hodinu a půl po činu. Odcizený mobilní telefon byl u něho nalezen. Podezřelý byl zajištěn a vyzván k dechové zkoušce. Dechovou zkouškou byla naměřena hodnota 1,46 promile. Policisté podezřelého muže eskortovali na záchytku k vystřízlivění. Dne 22. listopadu mu bylo sděleno podezření ze spáchání trestného činu krádež.

Policisté ve Skutči převezli 61letého muže v silně podnapilém stavu na protialkoholní záchytnou stanici. Ten se v sobotu v odpoledních hodinách povaloval v silně podnapilém stavu v příkopu podél komunikace mezi obcemi Lažany a Skuteč. Bezprostředně tak ohrožoval svůj život a zdraví. Proto byl omezen na svobodě a převezen do Pardubic na záchytku. Muž měl v dechu 1,65 promile alkoholu.
Další podnapilou osobu převáželi k vystřízlivění hlinečtí policisté v neděli o půlnoci. Podnapilý muž fyzicky napadl v klubu v obci Raná dva muže. Policisté rváče zajistili a převezli na ošetření do chrudimské nemocnice a poté na záchytku. Při dechové zkoušce nadýchal 2,47 promile.

Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 49letý řidič osobního vozidla Ford Fiesta. Kontrolován byl v obci Žumberk chrasteckou policejní hlídkou kolem jednadvacáté hodiny. Podezřelý muž s policisty spolupracoval. Dechové zkoušce se podrobil. Nadýchal 1,58 promile. S lékařským vyšetřením a odběrem krve souhlasil. O řidičák na místě přiošel a další jízda mu byla zakázána.

V sobotu večer proběhlo bezpečnostní opatření k zajištění veřejného pořádku v souvislosti s veřejnou hudební produkcí skupiny ORTEL. Koncert se konal v restauraci v Markovicích, přítomno bylo cca 100 osob. V průběhu koncertu nedošlo k narušení veřejného pořádku, ani k žádné jiné mimořádné události.

nprap. Věra Hamáčková, tisková mluvčí