Například dne 5. prosince ve dvacet hodin dva muži ve věku 23 a 30 let vnikli do areálu velkoskladu v Chrudimi a odtud odcizili čtyři plastové přepravky s prázdnými lahvemi. Oba zloději byli přistiženi pracovníky ostrahy. Odcizené věci byly vráceny. Oběma mužům bylo sděleno podezření ze spáchání trestného činu krádeže.

Přes víkend byli také zadrženi dva muži podezřelí z trestné činnosti, ke které na chrudimsku docházelo v září 2009 – vloupání do rodinných domů, krádež vozíku, vloupání do chaty, vloupání do garáže a další. Po zadokumentování všech trestných činů, kterých se dopustili, bude jejich trestná činnost zveřejněna.

Dále policisté prošetřovali 21 přestupků – zatajení nálezu, krádež registrační značky, poškození vozidel, přestupky na úseku občanského soužití a několik přestupků v dopravě.

V sobotu ve čtyři hodiny ráno byli policisté nuceni eskortovat na Protialkoholní záchytnou stanici jednu silně podnapilou osobu. Policie dostala oznámení , že rychlá záchranná služba vyjíždí do Husovy ulice v Chrudimi, kde u jedné restaurace se má nacházet silně podnapilá osoba, která není schopna chůze. Policejní hlídka zjistila, že se jedná o 34letého muže ze Svídnice. Muž svým jednáním vzbuzoval veřejné zajistili a převezli k vystřízlivění na záchytnou stanici.

Tentýž den před osmnáctou hodinou heřmanoměstečtí policisté zadrželi v Prachovicích na základě předchozího souhlasu státního zástupce 29letého mladíka, který je podezřelý z trestné činnosti. Kriminalisté teď jeho „činnost“ dokumentují.

V Třemošnici v rodinném domě došlo k roztržce mezi 52letým mužem a 50letou ženou. Muž jí slovně urážel a fyzicky napadal i její matku. Po čtvrté hodině ranní přivolaná policejní hlídka situaci v domě zklidnila. Protože muž byl viditelně v podnapilém stavu a ohrožoval svůj život a zdraví a zdraví ostatních osob, byl zajištěn a převezen na záchytku do Pardubic.. Policisté muže vyzvali k provedení dechové zkoušky, kterou odmítl. Dechovou zkoušku odmítl i na záchytce. Během zákroku byla také k dechové zkoušce vyzvána oznamovatelka, která nadýchala 2,67 promile. Na obvodním oddělení v Třemošnici je událost šetřena jako přestupek proti občanskému soužití.

Krádež dřeva smrkového a březového šetří od soboty policisté v Třemošnici. Neznámý pachatel odcizil 20 metrů kubických z pozemku u obce Seč – Ústupky. Způsobil škodu za 20.000 Kč.

K poškození elektrického zpětného zrcátka v hodnotě 2.000 Kč na vozidle Ford Fiesta došlo v Chrudimi ve Václavské ulici.

Nějaký vandal u autobusu Karosa nejprve sejmul gumu u zpětného zrcátka a poté vyndal i sklo, které odcizil. Způsobená škoda se odhaduje na osm stovek. Autobus byl zaparkovaný v Luži na odstavné ploše určené pro autobusy.

Poškození plastové nádrže u osobního vozidla VW Golf došlo v pátek po dvacáté hodině v Ronově nad Doubravou v ulici Za Moastem. Zloděj se snažil z poškozené nádrže odčerpat benzín. Při krádeži však byl vyrušen majitelem vozidla a proto z místa ihned zmizel. Z poškozené nádrže vyteklo asi 30 litrů benzínu. Policisté při šetření tohoto činu zjistili ještě další poškozené vozidlo VW Golf diesel. I u tohoto vozidla zloděj poškodil nádrž ze které vytekla nafta v hodnotě 530 Kč.

Dopravní policie společně s kriminální službou šetřila v neděli večer smrtelnou dopravní nehodu. Při této nehodě byl usmrcen 60letý cyklista. Řidička osobního vozu Mazda do něj zezadu narazila. Cyklista utrpěl těžká zranění, kterým na místě podlehl. Bude provedena soudní pitva a zajištěné osobní vozidlo Mazda bude znalecky zkoumáno expertem z oboru doprava. Policejní komisař zahájil úkony trestního řízení.


Od počátku roku došlo na Chrudimsku k deseti tragickým dopravním nehodám, při nichž zemřelo jedenáct lidí


Přes víkend dopravní policie vyjela k šesti dopravním nehodám. Tři osoby byly lehce zraněny. Jedna zemřela. Hmotné škody jsou vyčísleny na 607.000 Kč.

Hmotná škoda 400.000 Kč vznikla při dopravní nehodě mezi křižovatkou na obec Medlešice a Chrudim. Řidič vozidla Superb asi nesledoval situaci v silničním provozu a při průjezdu pravotočivou zatáčkou dostal na mokré vozovce smyk. Přejel do protisměru a sjel do silničního příkopu, kde narazil do stromu. Dále vjel na pole, kde se vůz převrátil částečně na levý bok. Řidič měl štěstí, neboť utrpěl pouze lehké zranění. Po vyšetření v nemocnici byl propuštěn domů. Dopravní nehoda je dále v šetření policie


nprap. Věra Hamáčková