Autokriminalita


Z pátku na sobotu neznámý pachatel v Chrudimi v ulici U Stadionu, na parkovišti před domem, odcizil osobní motorové vozidlo Škoda Favorit. Vozidlo má registrační značku CRI 58-02 je tmavě fialové barvy. Způsobená škoda činí 10.000 Kč. Po vozidle bylo vyhlášeno celostátní pátrání.

Z 26. na 27. února 2010 v Chrudimi v Husově ulici ukradl neznámý pachatel z vozidla Peugeot přední registrační značku 1E3 5877. Krádeží tabulky registrační značky vznikla majiteli vozidla škoda ve výši 300 korun. Po značce policisté vyhlásili celostátní pátrání.
ilustrační fotoilustrační foto
Krádež věcí z vozidel

Z pátku na sobotu zloděj vnikl bez poškození do osobního automobilu Škoda Favorit, které stálo v obci Předhradí na cestě u restaurace. Z vozidla ukradl igelitovou tašku s oblečením, dámskou kabelku s penězi, doklady, mobilním telefonem a platebními a úvěrovými kartami. Způsobená škoda je odhadována na téměř 3.000 Kč.

V neděli mezi desátou a čtrnáctou hodinou na přesně nezjištěném místě vnikl nezjištěným způsobem do uzamčeného vozidla Škoda Octavia zloděj. Zloděj ze zavazadlového prostoru vozidla ukradl sportovní tašku s oblečením a osobními věcmi poškozeného. Krádeží věcí podzemních garáží v nákupním centru nebo až v Chrudimi v Koželužské ulici. Krádež věcí z vozidla vyšetřují policisté v Chrudimi

Zloději rozhodně nezaháleli

Někdy v době od 22. února do 25. února 2010 vnikl neznámý pachatel do oploceného areálu společnosti s ručením omezeným v Chrudimi. U skladu s materiálem přelezl vrata a vnikl dovnitř. Uvnitř skladu z dřevěné palety ukradl 48 kusů volně uložených plechů. Zloděj se při krádeži asi dost zapotil, neboť každý plech o rozměru 125 x 250 cm váží 37 kg. Poškozené společnosti způsobil krádeží škodu ve výši 137.000 Kč.

V nočních hodinách z pátku na sobotu se vloupal neznámý pachatel do budovy jedné základní školy v Chrudimi. Uvnitř prohledal kuchyň, jídelnu a kancelář. V kuchyni neodcizil nic, v jídelně rozbil skleněnou výplň okna do kanceláře. V kanceláři odcizil finanční hotovost ve výši 2.000 Kč. Celkově způsobil hmotnou škodu ve výši 3.200 Kč.

Dopravní nehody

Přes víkend dopravní policisté vyšetřovali pět dopravních nehod. Čtyři osoby se lehce zranily. Hmotná škoda je odhadována na 228.000. Příčiny - nedodržení bezpečné vzdálenosti, nepřiměřená rychlost, střet se zvěří.

V pátek po sedmé hodině v Chrudimi v Pardubické ulici v prostředním jízdním pruhu ve směru na Pardubice, došlo ke střetu tří osobních vozidel VW Golf, Opel Astra a BMW 320. Místní řidička ( 27 let) golfu pravděpodobně nedodržela bezpečnou vzdálenost za vozidlem opel. Řidič opelu zpomaloval proto, že před ním odbočoval vlevo automobil BMW. Vozidlo golf narazilo do zadní části opelu, které bylo nárazem odhozeno na odbočující automobil BMW. Při dopravní nehodě se lehce zranila spolujezdkyně v osobním voze opel. Zraněna žena byla převezena do nemocnice, kde zůstala hospitalizována. Požití alkoholu u řidičů vozidel vyloučila dechová zkouška. Způsobená škoda činí 50.000 Kč.

Řidiči jsou nepozorní

Dne 26.2.2010 po čtrnácté hodině v Hlinsku v Poličské ulici se střetl nákladní automobil Mercedes Benz s osobním vozem Ford Mondeo a Renault Espace. Řidič (18 let) nákladního vozidla z Humpolce zřejmě nedodržel bezpečnou vzdálenost za osobním vozem ford, které zpomalovalo v důsledku tvořící se kolony vozidel. Nákladní automobil narazil do zadní části fordu a toto bylo odhozeno vpřed na stojící vozidlo Renault. Při dopravní nehodě se lehce zranil řidič fordu. Převezen byl do nemocnice v Chrudimi, kde byl ponechán na pozorování. Při dechové zkoušce policisté nezjistili požití alkoholu u řidičů. Hmotná škoda na vozidlech se odhaduje na 115.000 Kč.
Pravděpodobně nezvládl smyk

V pátek v 19:20 v katastru obce Slatiňany, za odbočkou na obec Lukavice, 33letý řidič vozidla Škoda Felícia z Olomoucka, při projíždění levotočivé zatáčky dostal s vozidlem na mokré vozovce smyk. Najel na pravou krajnici a dále do pravého silničního příkopu, kde narazil do stromu. Potom se vozidlo převrátilo přes pravý bok na střechu. Požití alkoholu nebylo u řidiče zjištěno. Při nehodě došlo k lehkému zranění řidiče a jeho dvou spolujedoucích. Všichni byli převezeni do Chrudimské nemocnice. Dopravní nehoda je dále v šetření policie.

nprap. Věra Hamáčková, tisková mluvčí