Jednalo se o vloupání do chaty v Rabštejnské Lhotě a v obci Běstvina - Spačice, odkud pachatel odcizil elektrické nářadí, vloupání do vozidla Peugeot v Chrudimi na Palackého třídě, ze kterého bylo ukradeno autorádio a vloupání do vozidla Škoda Felícia v Pařížově. Zde neznámý pachatel odcizil sadu náhradních žárovek a malou sadu nářadí.

Mimo jiné chrudimští policisté přijali v pátek oznámení o krádeži finanční hotovosti z prodejny nábytku v Chrudimi. Na služebnu se také dostavil 59letý muž, který oznámil, že při cestě vlakem z Pardubic do Chrudimi mu neznámý pachatel odcizil z náprsní kapsy kabátu peněženku s platební kartou. Kabát měl pověšený na věšáku. Přijali oznámení z jednoho obchodního domu v Chrudimi, že při odplombování bylo zjištěno odcizení potravin z návěsu vozidla.
Prověřovali přestupek, kdy neznámý pachatel z odemčeného vozidla na parkovišti u obchodního domu odcizil mobilní telefon. V sobotu v ranních hodinách vyjeli do Moravské ulice v Chrudim, kde neznámý pachatel prokopl dveře domu.

V pátek se heřmanoměstečtí policisté dostavili do prodejny potravin, kde podezřelý 56letý muž odcizil láhev vodky. Přistižen byl majitelem prodejny. Policisté mu uložili blokovou pokutu, na kterou však podezřelý neměl u sebe peníze. Proto mu policisté vystavili blok na pokutu na místě nezaplacenou. Provedenou lustrací v Schengenském systému ještě zjistili, že od počátku prosince 2008 bylo po této osobě vyhlášeno pátrání pro účely soudních orgánů. Muž byl zadržen a po provedení všech úkonů byl propuštěn.

Agresivní muž byl převezen do léčebny

V sobotu po dvanácté hodině natankoval u benzínové čerpací stanice v Rozhovicích neznámý řidič do vozidla Ford Tranzit motorovou naftu a bez zaplacení odjel. Způsobil škodu ve výši 1.500 Kč.

V sobotu po páté hodině došlo v Hlinsku v jednom baru k fyzickému napadení mladíka. Ten z obavy dalšího konfliktu vyskočil z okna skladu a přitom se zranil. Převezen byl do nemocnice v Chrudimi. Z přestupku proti občanskému soužití je podezřelý 20letý mladík, policisté přestupek šetří.

Muži zákona v pátek v podvečerních hodinách, na základě trestního příkazu Okresního soudu v Ústí nad Orlicí, převezli do výkonu trestu odnětí svobody 58letého muže.

V neděli, dne 22.2.2009, před devatenáctou hodinou asistovali policisté třemošnického obvodního oddělení při převozu do Psychiatrické léčebny v Havlíčkově Brodě. Lékař rychlé zdravotnické služby z Čáslavi se dostavil do obce Ronov nad Doubravou kde se nacházel 30letý muž, který byl ve špatném psychickém stavu. Lékař rozhodl o převozu pacienta do psychiatrické léčebny. Protože byl muž agresivní, policisté museli použít donucovací prostředky hmaty a chvaty. Vzhledem k tomu, že se dále snažil mařit převoz, policisté mu museli nasadit služební pouta. Sanitním vozem ve kterém byl přítomen policista, byl potom převezen do léčebny.

(ham)