V pátek 3. srpna hodinu před půlnocí se na rovném úseku silnice mezi Chrudimí a Medlešicemi bočně střetl s protijedoucím vozidlem Volkswagen Sharan 24letý šofér Škody Fabie z Pardubic, když přejel do protisměru. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. „Provedenou dechovou zkouškou bylo ale zjištěno, že šofér škodovky požil před jízdou alkohol. Nadýchal 2,01 promile alkoholu,“ říká policejní mluvčí Věra Hamáčková. Jak dodává, řidič odmítl následný odběr krve a byl mu proto na místě zadržen řidičský průkaz. Škoda byla spočítána celkem na 140 000 Kč. Nehoda zůstává dál v šetření dopravní policie.

Mezi obcemi Kočí a Chrudim začala předjíždět jiné vozidlo 29letá řidička osobního vozidla značky Smart z Chrastecka, a to v době, kdy byla již sama předjížděna nákladním automobilem značky Volvo s návěsem. Došlo mezi nimi ke střetu, při němž byl smart odhozen z komunikace do pole. Při havárii byla zraněna spolujezdkyně řidičky, která utrpěla pohmožděniny. Škoda se v tomto případě odhaduje na 90 000 korun.

V Hlinsku na Tylově náměstí se místní 32letý šofér fordu nevěnoval řízení a na přechodu pro chodce srazil 67letého muže z Holetína. „Při nehodě utrpěl chodec zranění, jehož rozsah určí až lékařská zpráva,“ pokračuje policejní mluvčí Hamáčková. Požití alkoholu u obou účastníků této havárie bylo vyloučeno, škoda je spočítána na 5000 korun. I tato nehoda zůstává dál v šetření dopravní policie.

V sobotu jel po lesní cestě u rybníka Spálenec 43letý šofér renaultu z Bítovan ve směru od Studené Vody na Bítovánky. „Nevěnoval se přitom řízení vozidla, vybočil z cesty a čelně narazil do stromu,“ uvádí mluvčí Věra Hamáčková. Jak dodává, řidič si tím přivodil poranění hlavy s tržnými ranami. Také v tomto případě policisté nezjistili, že by šofér řídil podnapilý. Hmotná škoda na vozidle činí 30 000 Kč. Také tato nehoda je dál v šetření.

Mezi nejčastější příčiny víkendových havárií na Chrudimsku patřil alkohol za volantem. Jen vprůběhu neděle se podařilo policejním hlídkám vregionu lapit dva podnapilé motoristy. Vneděli po 21. hodině byl mezi obcemi Svatý Mikuláš a Rváčov kontrolován 23letý šofér vozu Fiat Marea ze Svitav. Po zastavení auta se však dal na útěk, ale byl zadržen. Následně nadýchal 1,98 promile alkoholu. Podrobil se i odběru krve. Záhy mu byl zadržen řidičský průkaz a zakázána další jízda. Bylo mu rovněž sděleno obvinění ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Týž den po 13. hodině byl na lesní cestě mezi Košínovem a Vortovou kontrolován 27letý šofér peugeotu ze Žďáru nad Sázavou. Digitálním přístrojem mu byla naměřena hodnota 0,71 promile alkoholu. Souhlasil i sodběrem krve. Policisté mu zadrželi řidičský průkaz a nesměl dál pokračovat vjízdě.