Hned v pátek v 16 hodin havaroval mezi Prachovicemi a Kostelcem u Heřmanova Městce 20letý šofér Hondy Prelude z Prachovic, když se při předjíždění lekl protijedoucího auta, strhl řízení a narazil do plotu domu, od něhož se odrazil a skončil v příkopu. Přivodil si přitom zranění – otřes mozku a četné pohmožděniny. Byl proto převezen do Krajské nemocnice v Pardubicích. S otřesem mozku a zlomeninou klíční kosti skončil i jeho o rok mladší spolujezdec z Prachovic na předním sedadle. Toho museli vyprostit hasiči. Nyní je hospitalizován v Chrudimi. Škoda činí 70 000 Kč.

V sobotu po 6. hodině nezvládla zatáčku u Markovic 21letá řidička Fiatu Uno ze Slatiňan, vjela na chodník, poté narazila do plotu domu čp. 997, dále do stěny garáže a stromu. Těžce se zranila. Z auta ji vyprošťovali hasiči s pomocí speciální techniky. Převezena byla do Krajské nemocnice v Pardubicích, kde u ní zjišťovali možné požití alkoholu. Škoda činí 60 000 Kč.

V sobotu po 17. hodině nedal v Hlinsku v ulici Ležáků přednost v jízdě místnímu 15letému řidiči malého motocyklu Aprilia 38letý šofér vozu Honda Accord z Prahy. Při střetu byl zraněn motocyklista a musel do nemocnice v Chrudimi. Škoda je spočítána na 25 tisíc korun.

Týž den nedal na křižovatce ulic SNP a Družstevní v Chrudimi přednost v jízdě 21letému řidiči motocyklu Honda ze Sobětuch místní 57letý šofér Renaultu Clio a srazil se s ním. Motorkář byl zraněn. Záhy se však zjistilo, že mladík jezdí bez řidičského průkazu a navíc, že má jeho stroj propadlou technickou kontrolu.

Vsobotu 29. září v16 hodin vyjel 60letý šofér renaultu zBousova vRonově nad Doubravou zpravotočivé zatáčky a havaroval vpříkopu. Naštěstí nebyl nikdo zraněn. Škoda činí 5000 Kč. Řidiči byla vzápětí dechovou zkouškou naměřena hodnota 2,87 promile alkoholu! Odběr krve ale odmítl. Další jízda mu proto byla zakázána a byl mu zadržen i řidičský průkaz. Muži bylo vzápětí sděleno obvinění ztrestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Vpátek 28. září po 19. hodině havaroval vsilničním příkopu mezi Ronovem nad Doubravou a Závratem 37letý šofér nákladního mercedesu zTřemošnice. Způsobil si přitom lehké zranění. I vtomto případě byl na vině alkohol. Řidič nadýchal 1,94 promile. Odběr krve však odmítl. Také jemu byla další jízda zakázána a byl mu zadržen řidičský průkaz. Vjeho případě zůstává věc dál všetření Policie ČR. Škoda na vozidle činí 100000 korun.