V sobotu ve 20 hodin nepřizpůsobil mezi obcemi Krouna a Svratouch rychlost jízdy 20letý šofér vozu Opel Omega z Luže a při průjezdu levotočivou zatáčkou dostal smyk. „Najel na pravou krajnici a poté sjel ze svahu, kde narazil čelně do stromu,“ říká policejní mluvčí Věra Hamáčková. Podle ní byl zraněn jak řidič, tak i tři spolujezdci. Všichni byli převezeni do chrudimské nemocnice. Škoda na vozidle se odhaduje na 20 000 korun.

Téhož dne ve 21.15 hodin nadýchala policistům 2,41 promile alkoholu 45letá řidička renaultu z Chrudimi, když předtím nezvládla couvání z řady zaparkovaných vozidel a narazila do citröenu. Od nehody však odešla domů, kde byla policisty vzápětí přistižena. Ke způsobení havárie se přiznala a podrobila se i odběru krve. Škoda byla spočítána na 6000 korun. Ženě byl zadržen řidičský průkaz a bylo jí vzápětí sděleno obvinění ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

V neděli po 13. hodině nedal na křižovatce městského komunikačního okruhu a Václavské ulice v Chrudimi přednost v jízdě při odbočování protijedoucímu autu Nissan Sunny místní 45letý šofér vozu Opel Kadett a střetl se s ním. Škoda činí 30 000 korun. Řidič, který se provinil, nadýchal vzápětí 1,6 promile alkoholu. V nemocnici se podrobil i odběru krve. Další jízda mu byla zakázána a byl mu zadržen řidičský průkaz.

V Kostelci u Heřmanova Městce vjela v pátek ve 12.40 hodin do protisměru 34letá řidička VW Polo z Pardubic v momentě, kdy proti ní jel VW Passat, a došlo mezi nimi ke střetu. Passat skončil po nehodě v poli. Škoda činí 110 000 Kč.

Mezi nejčastější příčiny víkendových havárií na Chrudimsku patřil alkohol, následovala nepřiměřená rychlost, nedání přednosti vjízdě, nesledování situace vsilničním provozu a střety se zvěří.