V neděli 10. února ve 13 hodin nedala v obci Sobětuchy přednost v jízdě Škodě Fabii 54letý řidička Peugeotu 106 z Polska. „Došlo mezi nimi ke střetu, při němž se zranila jak polská řidička, tak i její spolujezdkyně,“ říká policejní mluvčí Věra Hamáčková. Podle ní však mohly být obě ženy po ošetření propuštěny do domácího léčení. „Polská řidička nebyla schopna na místě nehody předložit svůj řidičský průkaz. Havárie tak zůstává dál v šetření. Škoda je v tomto případě spočítána na 125 000 korun,“ dodává mluvčí Hamáčková.

V sobotu před 16. hodinou se mezi Rosicemi a Chrastí nevěnovala plně řízení 24letá řidička Fiatu 126 P z Hlinska, když si během jízdy rovnala tašku s ovocem na podlaze vozidla. Vyjela ze silnice a narazila s autem do stromu. Přivodila si přitom zranění, s nímž byla hospitalizována v Chrudimi. Škoda na vozidle činí 15 tisíc korun.

Téhož dne v 18.25 hodin nedodržel v Chrudimi v Rubešově ulici bezpečnou vzdálenost za vozidlem značky Audi 45letý šofér Škody Felicie z Moravské Třebové a při zastavování před kruhovým objezdem do něho zezadu narazil. „Naštěstí nebyl nikdo zraněn. Škoda na vozidlech byla vyčíslena celkem na 60 000 korun. Policisté vyřídili dopravní nehodu přímo na místě a provinilci ve škodovce uložili blokovou pokutu 1500 Kč,“ pokračuje Věra Hamáčková.

V neděli ve 13 hodin byla u Třemošnice usmrcena řidičkou Renaultu Twingo ze Žlebských Chvalovic srna, která jí náhle vběhla do jízdní dráhy. Při nehodě nebyl jinak nikdo zraněn. Škoda na vozidle byla spočítána na 20000 korun. Mrtvé zvíře bylo předáno zástupci zdejší honitby.