Škody se vyšplhaly k souhrnnému číslu 682 000 korun. Jak už bývá zvykem, výrazně se na těchto číslech podepsal alkohol za volantem.

V sobotu po 11. hodině dopolední dostal v Kameničkách smyk v pravotočivé zatáčce 21letý šofér citröenu z Míčova. „Přejel do protisměru, kde se jeho auto čelně střetlo s protijedoucím peugeotem,“ popisuje kolizi policejní mluvčí Věra Hamáčková.

Šofér zranil sebe o spolujezdkyni

Podle jejího sdělení se obešla tato havárie bez zranění, škoda byla spočítána celkem na 95 000 Kč. „Provinilému řidiči byla naměřena dechovou zkouškou hodnota 0,71 promile alkoholu. Podrobil se následně i odběru krve,“ pokračuje mluvčí. Jak dodává, mladíkovi byl na místě zadržen řidičský průkaz a další jízda mu byla zakázána.

Téhož dne po 21. hodině 40letý šofér citröenu z Čankovic, jedoucí od Podboru na Hrochův Týnec, po předchozím požití alkoholu nezvládl vozidlo, dostal smyk a v protisměru se bočně střetl s nákladním vozidlem Ford Transit. Po nárazu byl osobní automobil odhozen do příkopu.

„Při nehodě byl zraněn řidič citröenu a jeho spolujezdkyně. Navíc tento šofér nadýchal 1,89 promile alkoholu a nebyl policistům schopen předložit svůj řidičský průkaz,“ uvádí Věra Hamáčková. Škoda byla v tomto přípdě spočítána na 80 000 Kč.

Našli mu 1,39 promile v krvi

V neděli v 05.20 hodin nepřizpůsobil v Chrudimi v ulici Na Ostrově rychlost jízdy místní 18letý šofér Škody Forman, přejel na chodník a narazil do svodidel. Zranil přitom sebe i svého spolujezdce.

Oba byli proto převezeni do chrudimské nemocnice, odkud byli po ošetření propuštěni do domácího léčení. Řidič formanu se v nemocnici podrobil dechové zkoušce, při které mu byla naměřena hodnota 1,39 promile alkoholu.

Policisté následnou lustrací zjistili, že mladík nevlastní žádný řidičský průkaz a ktomu ještě vozidlo užil kjízdě bez vědomí svých rodičů. Způsobil na něm škodu za 40000 korun.

Provinilec byl obviněn ztrestných činů řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění, ohrožení pod vlivem návykové látky a neoprávněného užívání cizí věci.