"Není v silách policie, aby uhlídala všechny objekty. Starost o zabezpečení těchto objektů musí mít především jejich majitelé," připomíná chatařům tisková mluvčí chrudimské policie Věra Hamáčková.

Několik případů vykradených chat z uplynulého týdne na Chrudimsku:

V době od 20. února 2009 do 28. března 2009 ve Slatiňanech v chatové oblasti Borek se neznámý pachatel vloupal do rekreační chaty. Z chaty odcizil barevnou televizi, elektrický kontaktní gril, vzduchovou pistoli – repliku Winchestrovky a čtyři kusy nefunkčních replik starých zbraní Colt krádeží vznikla majiteli škoda ve výši 13.000 Kč..

Další vykradená chata byla oznámena policii 28. března 2009. V Třemošnici místní části Starý Dvůr se někdy v době od 6. března do 28. března 2009 vloupal neznámý pachatel do chaty a následně do obývací místnosti. Celou chatu prohledal, ale nic neodcizil. Dále vypáčil zámek u přístěnku na nářadí, odkud také nic neodcizil. Škoda byla způsobena na poškození zámku v celkové výši 2.700 Kč.

Od 22. března do 28.3 2009 neznámý pachatel vloupal do sedmi rekreačních chat v obci Bojanov místní část Hořeleč.
Z chat neznámý pachatel odcizil víceúčelovou troubu, DVD přehrávač, aku vrtačku, přímočarou pilu, ponorné čerpadlo. Z jedné chaty ukradl starožitné, jazýčkové, kuchyňské váhy s měděnými miskami a sadu mosazných závaží. Některé chaty jen prohledal, ale nic neodcizil. Způsobená celková škoda na odcizených věcech a poškození zařízení je vyčíslena na 24.600 Kč.

Od 22. března do 29. března 2009 vnikl neznámý pachatel do rekreační chaty v obci Seč místní část Počátky – Nouzov. Zloděj celou chatu prohledal, nic z ní však neodcizil. Hmotná škoda vznikla vypáčením dveří a poškozením zámku. Zloděj se pokusil vloupat do garáže, která je součástí chaty. Do garáže se mu však vniknout nepodařilo. Celková způsobená škoda činí 2.500 Kč.

Ze sklepa u rekreační chaty v obci Konopáč v době od 22.3.2009 do 27.3.2009 neznámý pachatel ukradl kufr s nářadím. Zloděj vyrazil celodřevěné dveře a vnikl dovnitř. Způsobil škodu ve výši 5.500 Kč.

(spa, red)