Tři měsíce stačily pardubickým kriminalistům a státnímu zastupitelství k tomu, aby před soudem stanul vrah barmanky z vinotéky v Jungmannově ulici. Na lavici obžalovaných Krajského soudu v Hradci Králové stane Radek Štros prvního března.

Tragédie, na jejímž konci byla pobodaná a zavražděná žena, se odehrála 16. listopadu večer. Čtyřicetiletý Štros byl kriminalisty dopaden ani ne za 24 hodin. K činu se doznal.

O případu jsme informovali ZDE!

„Po provedení řady výslechů a jiných procesních úkonů bylo čtyřicetiletému muži s trvalým bydlištěm na Chrudimsku sděleno obvinění z trestného činu vraždy, za což mu hrozí až výjimečný trest. Obviněný se k činu doznal a s kriminalisty spolupracuje. Jako motiv svého jednání uvedl finanční prospěch,“ uvedla tehdy mluvčí pardubické policie Markéta Janovská.
Později však vyšlo najevo, že vraha vedly k činu i zvrhlé choutky. Údajně vypověděl, že si chtěl také zkusit, jaké to je zabít člověka.
Krajský soud se bude v tomto týdnu případem zabývat dva dny. S největší pravděpodobností bude ještě případ odročen.

Do soudní síně se také vrátí Marcel Tvrdík z Pardubicka. Ten se zpovídá z trestného činu podvodu. Z Tvrdíka se stal už pomalu specialista na to, jak získat peníze a pokud možno je nevracet.

Finta byla úplně jednoduchá. Pokaždé se Tvrdík nabídl, že bez problémů může dovézt vůz ze zahraničí. Nejčastěji z Německa či Švýcarska. Poté vybral peníze jako zálohu v řádech desítek až statisíců korun a dělal „mrtvého brouka“. Na auto kupci čekali marně.

Hra na dealera nebyla jediným podvodem, kterého se měl Marcel Tvrdík dopustit. V dalších bodech obžaloby sliboval zajistit penzionům a hotelům klientelu z řad zahraničních sportovců. Opět však vybral peníze jako zálohu, a tím pro něj starost končila. V tomto případě by verdikt mohl padnout po krátkém odročení poslední únorový den.

Verdikt by mohl padnout nad skupinou tří mužů a jedné ženy, která si podle obžaloby přivydělávala výrobou a prodejem pervitinu. Dovoz léků z Polska už měl gang natolik propracovaný, že odhalit tablety byl pro policisty trochu oříšek. Léky gang převážel ve speciálně upravených psích konzervách. Část plechovky obsahovala krmivo, zbytek byl dutý. Pilulky se do dutiny pěchovaly po odšroubování dna. Podobně upravený byl i pivní soudek.

Přehled jednání do 4. března

28. 2. a 1. – 3. 3. – odročené jednání s obžalovaným Marcelem Tvrdíkem – trestný čin podvod

1. – 2. 3. – první jednání s obžalovaným Radkem Štrosem – trestný čin v vraždy

3. 3. – odročené jednání s obžalovanými Zdeňkem Medřickým, Josefem Štíplem a Vladimírou Štíplovou – trestný čin podvod

4. 3. a 11. 3. – odročené jednání s obžalovanými Michalem Novotným, Jaroslavem Červinkou, Karlem Záplatou a Petrou Mrkvičkovou – trestný čin nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy

Zdroj: www.justice.cz