Život ukončil ve stejný den večer v lese mezi Libřicemi a Novým Plesem na Smiřicku.

Případ se začal odvíjet v Praze, kde devětadvacetiletý muž na ženu údajně vypálil dvě rány a ujel stříbrnou Škodou Octavia. Po voze i řidiči začali policisté ihned pátrat. „Od jedné z hlídek jsme získali informace, že vůz vyjel směrem na Hradec Králové,“ upřesnila Eva Brožová z pražské policejní správy. Kolem 19. hodiny nalezli muži zákona auto i s podezřelým u Libřic.

„Ve chvíli, kdy ho policisté chtěli zadržet, seděl mladík v autě a pokusil se zastřelit. Ihned byl letecky transportován do Fakultní nemocnice v Hradci Králové, kde ho lékaři hospitalizovali ve vážném stavu na neurochirurgii. Následkům zranění však podlehl,“ uvedl Ladislav Bernášek z pražské policejní správy.

„Muž byl v kritickém stavu. Do nemocnice ho přivezli s průstřelem hlavy,“ upřesnil Jiří Mašek z hradecké záchranné služby, která na místě zasahovala.

Podle přednosty neurochirurgické kliniky Jiřího Náhlovského se zde postřelený muž podrobil operaci, ovšem krátce po půlnoci zemřel. Policisté proto případ zřejmě odloží. Motivem tragédie byly pravděpodobně osobní neshody se zavražděnou ženou, o které se policie domnívá, že mohla být partnerkou mladého muže.

Policejní zásah lidé z okolí kupodivu nezaznamenali. „O ničem takovém nevím. Žádné policejní vozy a zásahové jednotky přes obec nejely. Když jsem byl večer na zahradě, viděl jsem letět vrtulník, ale myslel jsem si, že je to běžný přílet k nehodě,“ řekl nám starosta nedaleké Lejšovky Jan Šlesinger. Ani v obci Libřice, poblíž které k neštěstí došlo, nikdo ruch nezaznamenal.

„O neštěstí jsem se dozvěděl až ráno z rádia. V obci jsem žádná policejní auta neviděl. Dokonce ani štamgasti, co tu byli večer na pivu, nic neviděli,“ upřesnil hostinský Josef Zilvar, majitel hostince U Špatenků.