Věta, která možná vypadá zvenčí přinejmenším úsměvně, se adresátovi výhrůžky pranic nelíbila, a proto kontaktoval ve čtvrtek policii.

„Jednu z heřmanoměsteckých firem telefonicky kontaktoval muž, který zde prováděl stavební práce. A sdělil výhrůžné oznámení překvapenému zaměstnanci. Ten si svérázný vzkaz nenechal pro sebe a rychle ho vyřídil svému šéfovi.

„Poškozená strana si výhrůžky nenechala líbit a celou událost oznámila policistům. Ti případ v současné době šetří jako přestupek proti občanskému soužití a snaží se dopátrat osoby volajícího,“ uvedl tiskový mluvčí chrudimského policejního odboru Lukáš Maier.

Zjistit volajícího zřejmě nebude pro muže zákona velký problém, některé indicie potřebné k určení totožnosti mají. Slova o šéfovi – králíčkovi, který může dostat ránu za uši, nedovedou rozčíleného telefonujícího muže do vězeňské cely. Ale s finančním postihem se zřejmě bude muset smířit.

„Za svůj nevhodný telefonát si může muž vysloužit pokutu, a to do výše dvacet tisíc korun,“ dodal k nevšední události Lukáš Maier.

Kvůli jaké částce došlo ke slovnímu útoku živnostníka, se ale v policejní svodce nepíše.