Trestného činu se měli dopustit v chatové oblasti Ježkovka v Heřmanově Městci. Parta složená ze tří mužů a jedné ženy ve věku 19 až 32 let se vloupala do jedné ze zdejších garáží. Odsud odcizili různé nářadí a kovové věci, které nakládali do připraveného vozidla Škoda 105 L. Škodovka potom s bohatým lupem i posádkou vyrazila na cestu, daleko se však nedostala.

Při odjezdu byl totiž vůz kontrolován hlídkou Policie ČR z Heřmanova Městce. „Policisté při zjišťování totožnosti odhalili, že 32letý muž z Pardubic, který v té době seděl za volantem, není držitelem žádného řidičského oprávnění,“ uvedla k případu tisková mluvčí okresního ředitelství Policie ČR v Chrudimi Věra Hamáčková. Naopak mu dokonce Okresní soud v Chrudimi řízení vozidel na dva roky zakázal.

Objevit ve voze kradené předměty pak už byla jen otázka chviličky. Kromě obvinění z krádeže jako jeho spolupachatelé, čelí tedy řidič ještě obvinění z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a řízení motorového vozidla bez příslušného řidičského oprávnění.