Nejprve se mužům zákona ozvala žena s tím, že v Lázeňské ulici sedí na stromě již čtvrtým dnem černá kočka. Hlídka se proto vypravila na místo, leč zjistila, že zvíře se nachází zhruba 4 5 metrů nad zemí a bez pomoci žebříku jej nesundá. Pomohli až přivolaní hasiči, kteří kočku v pořádku chytili.

Opilý "spáč" odešel po svých

Opilce museli chrudimští strážníci probouzet v sobotu před půl šestou ráno. Muž pocházející od Znojma si ustlal v Novoměstské ulici před restaurací U Václava. Nalezla jej zde kolemjdoucí žena, která také přivolala strážníky. Hlídka opilce probudila. Ten naštěstí neutrpěl žádné zranění, a tak orientován místem i časem odešel.

Fiat museli nechat odáhnout

Sobota byla pro strážníky dnem špatného parkování. Už před půl osmou ráno odjela hlídka na Žižkovo náměstí, kde výjezd z domu blokoval zaparkovaný Fiat. Majitelku ze Škrovádu se nepodařilo kontaktovat, a tak strážníci nechali vůz odtáhnout. O hodinu později se muži zákona vydali na Tyršovo náměstí, aby zde potrestali čtyři špatně parkující řidiče. Na toto místo přijeli během soboty ještě dvakrát, aby tak rozdali ještě dalších 21 pokut pro zakázané stání na zeleni.