Neuvěřitelný alkoholový výkon zaznamenali policisté před týdnem ve Slatiňanech na Chrudimsku. Výtečník po celodenní pijatice se rozhodl odjet z hospody domů "vypůjčeným" autem.

"Jízda z restaurace se nevyplatila 46letému muži, kterého policisté z chrudimského oddělení hlídkové služby zastavili v úterý 18. července 2023 kolem deváté hodiny večerní ve Slatiňanech. Policisté muže vyzvali k předložení dokladů pro provoz a řízení vozidla a k provedení dechové zkoušky. Výsledek dechové zkoušky překvapil nejen policisty, ale i samotného šoféra. První dechová zkouška ukázala na hodnotu 4,06 a opakovaná na 4,13 promile alkoholu v dechu," uvedla policejní mluvčí Andrea Muzikantová.

Opilou ženu strážníci tahali ze záhonu. Dechová zkouška všechny překvapila.
Rekordmanka tohoto léta? Válela se v záhoně, podívejte se, kolik nadýchala

Policisté lustrací navíc zjistili, že nbamol opilý řidič nemá řidičské oprávnění a auto řídil bez svolení jeho majitelky.

"K požití alkoholu před jízdou se řidič doznal a uvedl, že pil alkoholické nápoje už od rána a vypil nejméně 9 piv, půl litru vína a několik panáků whisky. Zároveň přiznal i to, že vzal ze stolu odložené klíče od vozidla, aniž by o tom jeho majitelka věděla," dodala mluvčí.

Policisté z důvodu silné podnapilosti muže zadrželi a umístili ho do policejní cely. Po vystřízlivění muže vyslechli a sdělili mu ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání trestných činů neoprávněného užívání cizí věci a ohrožení pod vlivem návykové látky. "V případě pravomocného odsouzení muži hrozí trest odnětí svobody až na 2 léta nebo zákaz činnosti," uzavřela Muzikantová.

Zdroj: Policie ČR