Podle našich informací došlo k loupežnému přepadení jedné pardubické herny v srpnu letošního roku. V tu dobu prý v herně byla jen obsluhující žena a jeden host. A právě ten se později stal klíček k celému případu.

„Po ženě za obslužným pultem muž s dámskou punčochou na hlavě tehdy požadoval finanční hotovost. Žena mu ji vydala a maskovaný lupič z herny odešel. Provozovateli vznikla škoda ve výši několika tisíc korun,“ popsala nám tehdejší případ tisková mluvčí pardubické policie Eva Maturová.

Kriminalisté poté vyslechli jak přepadenou zaměstnankyni, tak i svědka, který byl v tu dobu na místě. „Z počátku to vypadalo tak, že 'svědek' stojí na straně přepadené ženy a že se urputně snaží kriminalistům pomoci co nejvíce ztotožnit a popsat muže, který se zmocnil několika tisícovek. Během vyšetřování ale vyšla najevo situace, kdy se ze svědka nejspíš vyklubal plupičův pomocník,“ řekl našemu Deníku jeden z pardubických policistů.

A jak 3. srpna celá věc probíhala? „Dva muži ve věku 33 a 37 let se předem jasně dohodli na postupu. Jeden vešel dovnitř, měl nejspíš předstírat, že je host a při tom měl dát znamení o situaci uvnitř svému komplici. Ten poté vešel dovnitř, na hlavě měl dámskou punčochu, na ženu stříknul v tom okamžiku neidentifikovatelný sprej a poté požadoval peníze. Ta mu je z obavy o své zdraví vydala a s domnělým svědkem zavolala policii,“ upřesnila případ policejní mluvčí.

Pardubičtí kriminalisté však jednání obou kompliců po několika výsleších prokoukli a v těchto dnech oba muže obvinili z trestného činu loupeže spáchaného ve spolupachatelství.

„Jeden byl záhy převezen do vězení, jelikož již za minulou trestnou činnost na něj byl vydán zatykač k dodání do výkonu trestu. Druhý pak skončil z rozhodnutí soudce ve vazební věznici,“ dodala policejní mluvčí Maturová.

Pokud soud oba pachatele uzná vinnými, za trestný čin loupeže jim hrozí až 10 let odnětí svobody.