„Kriminalisté zjistili, že za výhrůžkami stála 74letá žena, která jako svůj motiv uvedla osobní finanční problém,“ poznamenal tiskový mluvčí trutnovské policie Jiří Prouza.

Žena je nyní u vyšetřovatele v Trutnově. Za šíření poplašné zprávy a vzhledem k tomu, že její jednání bylo provedeno opětovně, jí hrozí trest v délce jednoho až pěti let za mřížemi. „Buď bude seniorka stíhána na svobodě, nebo ve vazbě, ale vzhledem k jejímu věku tuto variantu nepředpokládám,“ dodal mluvčí.

Poprvé žena volala na policii v úterý 29. června, když vyhrožovala uložením bomby v prostoru mezi lékárnou a Českou spořitelnou na Krakonošově náměstí v Trutnově. Evakuovány musely být tehdy tři budovy v čele náměstí.

Tuto středu se seniorka ozvala znovu, když na policii ohlásila uložení výbušného zařízení, tentokrát ve třech peněžních ústavech: v České spořitelně a v ČSOB v centru Trutnova a v pobočce České spořitelny ve Svobodě nad Úpou. Evakuováno bylo přes čtyřicet lidí.

Trutnovská policie je letos stoprocentně úspěšná v zadržení pachatelů poplašných zpráv. Objasněny totiž byly i případy z dubna a května, kdy anonym vyhrožoval bombou nejprve v jednom z trutnovských marketů. Poté byla dvakrát oznámena výbušnina na Střední průmyslové škole Trutnov: nejprve v budově na Horské ulici, poté na odloučeném pracovišti v Mladých Bukách.