"V minulých dnech obvinil komisař Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Chrudim 48letého muže z Pardubic z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Toho se měl muž dopouštět na území Pardubicka a Chrudimska od roku 2006 do ledna roku 2010," uvedla krajská policejní mluvčí Markéta Janovská.

Za vinu mu je kladeno, že minimálně v 387 případech poskytl jinému omamnou a psychotropní látku metamfetamin, jinak známou pod názvem pervitin a měl si tak přijít až na 380.000 korun. Vzhledem k rozsahu trestné činnosti muži hrozí až deset let odnětí svobody. Obviněný je polde Janovské stíhán vazebně.

Na Chrudimsku to není první letošní úspěch místní kriminálky na úseku drogové problematiky. V lednu policisté zadrželi 22letého muže z Chrudimi, kterého nyní také vazebně stíhají za podezření z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a stejně jako v předešlém případě, i tomuto mladíkovi hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

"Obviněný měl totiž od roku 2007 do ledna 2010 zčásti zdarma a zčásti za peníze poskytnout minimálně v 171 případech omamnou a psychotropní látku metamfetamin (pervitin) jiným osobám. Částka, na kterou si v souvislosti s tímto „obchodem“ přišel, dosahuje výše téměř 40.000 korun," dodala Janovská.