Ženský anonym v sobotu večer oznámil městské policii, že u dětského hřiště v sídlišti Leguma si skupina dětí rozdělala oheň. Když strážníci přijeli na místo, viděli nejen děti, ale i dospělého muže. Ten řekl, že si chce opéct s dětmi vuřty. Protože ohníček rozdělal na trávě, hlídka nařídila okamžité uhasení. To muž učinil dvěma kbelíky vody a přislíbil, že místo uvede do původního stavu.

V neděli po poledni zatelefonovala na služebnu městské policie žena, která oznámila, že před budovou vlakového nádraží Chrudim nalezla na zemi ležet muže a je zraněn na obočí. Strážníkům, kteří přijeli na místo, muž řekl, že upadl na obrubník při čemž si způsobil krvavé zranění obočí. Nebyl schopen samostatné chůze, proto byla na místo přivolána záchranka, která jej odvezla do nemocnice Chrudim.

Obsluha z restaurace Alfa oznámila v neděli večer na linku 156, že v Radoušově ulici leží osoba. Na místě hlídka nalezla muže v silně podnapilém stavu. Nebyl schopen samostatné chůze. Nebylo pochyb o pozitivní zkoušce na alkohol ukázala 3,33 promile v dechu. Muž byl strážníky převezen k lékařskému vyšetření do chrudimské nemocnice. Tam službukonající lékař rozhodl o jeho převozu a umístění na záchytku do Pardubic.

Žena z Čejkovic oznámila v neděli večer na linku 156 nález psa černobílého psa, většího vzrůstu , který má na obojku známku Sobětuchy. Psa si prý prozatím ponechá u sebe.Hlídka se pokusila nalézt možného majitele Sobětuchách. To už byl o pejskovi informován starosta, který podle známky zjišťoval majitele. Před 21. hodinou se ohlásila majitelka psa s tím, že si pro svého psa jede. Proto od strážníků dostala telefonický kontakt na nálezkyni. (ron)