Kauza psa, kterého jeho majitel zmlátil železnou tyčí, má další vývoj. Muž z Doubravic, který si štěně ve čtvrtek večer po ošetření na veterinární klinice ve Štrosově ulici v Pardubicích odvezl domů, o něj v pátek večer přišel!

Zvíře mu ale nezadržela policie nebo úřady. V době, kdy jeho majitel podle svědků odešel do hospody a zanechal psa doma, mu do jeho bytu vnikl otevřeným záchodovým okénkem zatím neznámý člověk. Po návratu domů majitel zjistil, že se pes doma nenachází. Ale ten, kdo do bytu vnikl, mu za štěně dokonce zaplatil. Na stole nechal ležet 500 korun!

„Celou věc nyní šetříme jako porušování domovní svobody,“ řekl mluvčí pardubické policie Radovan Sablík.

Co bude se psem dál, se neví. Jisté je, že pes má na poraněné noze stále umístěnou dlahu a bude minimálně dva měsíce trvat, než se z úrazu způsobeného jeho vlastním majitelem zotaví. Každopádně bude nezbytná nová operace, při které bude muset veterinář štěněti dlahu vyndat.

Týrání psa už dříve ostře odsoudili nejen sousedé, kteří se obávali o jeho další osud, ale i strážníci městské policie, kteří byli k tomuto případu přivoláni. „Pes ležel v domě ve vaně, do odpadu z něj odtékala krev a zakrvácené bylo i okolí. Na místě jsme nalezli i železnou trubku, kterou jej majitel trýznil. Vše vypadalo tak, že se muž rozhodl ve vaně nadobro umlčet,“ svěřil se jeden ze strážníků.

JIŘÍ SEJKORA, TOMÁŠ DVOŘÁK