Na plyn šlápl v Bořicích u Hrochova Týnce, když zahlédl policejní majáky na znamení, že má zastavit. Jeho šílená jízda vedla na Hrochův Týnec, dále přes Přestavlky, Rosice u Chrasti až do Chrasti.

„Zastavil u hřbitova, vyběhl z vozu a utíkal po svých. Moc sil asi neměl, policisté z chrudimského obvodního oddělení byli rychlejší. Dopadli ho a zajistili. Řidič se přiznal, že stále nemá řidičský průkaz a podrobil se testu na omamné a psychotropní látky, který byl pozitivní,“ uvedla policejní mluvčí Eva Maturová.

Místy ujížděl rychlostí až 170 km/h, „obec – neobec“, a ani v ostrých zatáčkách ve vesnicích jeho rychlost neklesla pod 70 km/h.

„V autě nebyl sám, spolujezdec při výslechu řekl, že prý nevěděl, že hrozilo ovlivnění drogami, ani že nevlastní řidičský průkaz. Stejná otázka padla i k majiteli vozidla, kterým je otec ujíždějícího řidiče. I on tvrdí, že neměl tušení o tom, že jeho syn nevlastni řidičské oprávnění a přiznal, že auto mu zapůjčil k dlouhodobému užívání,“ dodala Maturová.

Za jízdu v době zákazu řízení čelí mladý muž obvinění z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, k tomu si „připsal“ i ohrožení pod vlivem omamné a psychotropní látky, za což mu hrozí dvouleté vězení.

Zdroj: Youtube