Pokus o vraždu: Z tohoto zločinu je obžalován Robert Horváth, který měl na začátku března minulého roku ve Vysokém Mýtě vylákat ženu do nepoužívané budovy pivovaru. „Obejmul ji rukama kolem pasu a se slovy chtěla bys spadnout poškozenou strčil do místa s chybějící částí podlahy. Poškozená propadla prvním nadzemním podlažím do suterénu budovy, do hloubky 7,35 metrů," stojí v obžalobě.

Pád přežila a poté Horváthovi slíbila, že nebude o události mluvit. Držel totiž
v ruce kámen a ke slibu ji donutil. Ženě se nakonec podařilo utéct a z domova si zavolala pomoc. Měla například nadvakrát zlomenou čelist či různé krevní podlitiny.

Horváthovi hrozí za pokus 
o vraždu až dvacetiletý trest.

Podvod za miliony: Podle obžaloby měla Daniela Macháčková způsobit podvody škodu za více než 10,5 milionu korun. Za to jí hrozí až desetiletý trest, protože podle trestního zákoníku způsobila „škodu velkého rozsahu".

Žena, jejíž proces začne stejně jako Horváthův v pondělí,  měla vylákat v průběhu pěti let (2006 – 2011) od různých institucí i fyzických osob více než 12 milionů.

„Buď jako krátkodobé půjčky, nebo investice za účelem slibovaného zhodnocení, přičemž ve snaze přimět poškozené k poskytnutí peněz uváděla různé smyšlené legendy," píše se v obžalobě.

Těmi legendami je myšlen výhodný nákup valut či sjednání nízkých úroků.