V únoru ji zaujal inzerát, který opici kapucínskou nabízel. A tak napsala mail, aby se dozvěděla, že zaplatí něco přes 13 tisíc korun. Ale potom se částka navýšila o další peníze.

"Inzerující se prostřednictvím komunikační aplikace se zájemkyní spojil s tím, že je potřeba ještě zaplatit i za speciální bednu na převoz. Požadoval další platbu necelých 25 tisíc korun s tím, že se má jednat z větší části o vratnou zálohu. Obě částky, za opici i za přepravní box, tedy poslala na požadovaný účet," uvedla mluvčí krajského ředitelství policie Andrea Muzikantová.

Tím to ale neskončilo, drzý podvodník šel ještě dál s tvrzením, že opice nemá platný průkaz zvířete a zaplacené povinné pojištění. Důvěřivá žena mu tak odeslala dalších téměř devět tisíc korun. Sen o roztomilém mazlíčkovi se rozplynul poté, co pochopila, že se stala obětí podvodu. Celkem přišla o téměř padesát tisíc korun.

Ilustrační foto
Auto s miminkem se rozjelo v Chrudimi proti autu strážníků

"Kolegové ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu. Případ si převzali chrudimští kriminalisté a probíhají další úkony směřující ke ztotožnění pachatele," dodala mluvčí s tím, že v případě dopadení, prokázání viny a odsouzení hrozí zatím neznámému pachateli trest odnětí svobody až na dva roky.