„Z objektů bylo třeba evakuovat více než čtyři desítky osob. Vše proběhlo bez komplikací i díky tomu, že je po prodlouženém víkendu a mnoho lidí má ještě dovolenou,“ konstatoval tiskový mluvčí trutnovské policie Jiří Prouza. Potvrdil také, že neznámá žena stejně jako minulý týden volala z telefonního automatu, tentokrát však ve Svobodě nad Úpou.

Policisté celé dopoledne inkriminovaná místa zabezpečovali a hlídali. Na všech místech byli také hasiči a havarijní služba plynárenské a energetické společnosti. Z Hradce Králové dorazil psovod se speciálně vycvičeným psem na hledání výbušnin.

„Akce, do níž bylo zapojeno několik desítek policistů, byla ukončena okolo 13. hodiny. Všechny objekty byly zkontrolovány, žádné výbušné zařízení jsme nenašli, takže se mohli zaměstnanci peněžních ústavů vrátit zpět do práce. Zrušena byla také dopravní omezení a na základny se vrátily i složky integrovaného záchranného systému,“ podotkl Prouza.

Policie v současnosti prověřuje souvislost případu s ohlášením bomby v bance na Krakonošově náměstí v Trutnově, k němuž došlo minulý týden v úterý. Tehdy ženský hlas vyhrožoval uložením výbušného zařízení v prostoru od peněžního ústavu až po lékárnu. Evakuovány musely být tři budovy v čele náměstí. Hrozba se nakonec nepotvrdila. „Policie na případu intenzivně pracuje, hrozba se totiž stupňuje. Zřejmě se jedná o stejnou osobu, ale je třeba toto buď potvrdit, nebo vyvrátit. Žádáme tedy případné svědky, kteří u telefonního automatu ve Svobodě na Úpou spatřili podezřelou ženu, ať kontaktují policii,“ dodal mluvčí. Anonymovi za šíření poplašné zprávy hrozí 6 měsíců až 3 roky vězení.