Prodejce oslovila a on jí poslal fotky a kupující požádal, aby mu poslala požadovanou cenu + 500 korun za poštovné. Poškozená peníze odeslala a ještě týž den prodejce potvrdil přijetí platby. Následně ale uvedl, že pes musí ještě před odletem na veterinární prohlídku.

Najednou se ukázalo, že zvíře je sice zdravé, ale velikostí nevyhovuje letecké přepravě.

Tušila podvod

Jak muž tvrdil, jím nabízený shina-ibu totiž kvůli své „nevyhovující“ velikosti musí být v letadle umístěn ve speciální ochranné bedýnce, za kterou domnělý prodejce požadoval dalších 21 000 korun. To už pětatřicetiletá žena odmítla zaplatit, tušila už podvod. Podvodník a jeho imaginární přepravce pak podle Tesaře zvolili jinou taktiku.

„Ženě začali vyhrožovat a citově ji vydírat. Nejprve že prodejce je pohoršen z toho, že ho obviňuje z podvodu a přepravce tím, že žádá peníze ihned zaslat, nebo může být dotyčná pokutována až 90.000 korunami. Pokud tak neučiní, zůstane pejsek přes noc na letišti a bude tím pádem trpět,“ popisuje podvodníkovi praktiky mluvčí Policie ČR Jiří Tesař.

Poškozená se nechala zlomit a peníze opět přes platební terminál poslala.

Druhý den jí přišel další email, v němž podvodník požadoval dalších 12.000 korun za noční karanténu pejska, jídlo a jinou bedýnku splňující jakési tepelné podmínky.

„Tyto peníze poškozená již neuhradila a celou věc nám oznámila. Za uvedené jednání nesoucí znaky podvodu hrozí pachateli až dvouletý trest odnětí svobody,“ dodává Jiří Tesař.