Ta měla již od března roku 2015 četně a intenzivně slovně i fyzicky napadat svého o deset let staršího druha.

Dotyčného muže nazývala vulgárními výrazy, ničila mu jeho osobní věci, vyhrožovala mu a fyzicky jej napadala například taháním za vlasy nebo údery dlaněmi do obličeje.

Vzhledem k uvedeným skutečnostem byla důvodná obava, že by podezřelá dále pokračovala v tomto jednání a že by se mohla vůči poškozenému dopustit nebezpečného útoku na jeho život. Z těchto důvodů tak policisté „tyranku" vykázali na deset dnů.

Celý případ je nadále v šetření s podezřením na spáchání přečinu týrání osoby žijící ve společném obydlí. (jt)

Chrudim - V neděli před půl jedenáctou oznámil na linku 156 řidič autobusu, že na nádraží ČD v ulici Čs. Armády se nachází muž, který má poraněný obličej.

Na místě byl zjištěn muž s trvalým bydlištěm v Pardubicích, který uvedl strážníkům, že poblíž nádraží ČD zakopl a při pádu narazil hlavou do koncového světla stojícího autobusu. To hlavou rozbil a způsobil si zranění.

Řidič autobusu přivolal zraněnému muži záchranku, která jej převezla na ošetření do nemocnice. Zároveň informoval o události svého nadřízeného.

Řidič autobusu i zraněný muž byli hlídkou poučeni, jak mohou dále postupovat.

Chrudim - Před nedělní sedmnáctou hodinou kontaktoval telefonicky městskou policii občan a řekl, že v Havlíčkově ulici se nachází odložená plechovka od nápoje a uvnitř je ponechána použitá injekční stříkačka. Hlídka injekční stříkačku vyzvedla a uložila do speciálního boxu, aby byla následně předána k odborné likvidaci.

(mpcr)