Od neděle už kriminalisté hledají také mladíka z Holic. V úterý objevili na kolejích tělo neznámého muže.

Jako pára nad hrncem zmizela v pondělí kolem poledne čtyřicetiletá žena z Chrudimi. V doprovodu dvou mužů odešla ze zaměstnání s tím, že za hodinku bude zpátky, ale nikdo už ji neviděl. V ten okamžik se po ní slehla zem.

Policisté ihned rozjeli pátrací akci, která však ani po úterním dni, kdy intenzivně prověřovali všechny dostupné informace, nepřinesla výsledky.

Nedostupný mobil

„Chrudimští policisté prohledávají lokality, ve kterých by se žena mohla nacházet. Jedná se například o příbuzné nebo o restaurační zařízení,“ uvedl k pátrání chrudimský policejní mluvčí Lukáš Maier.

Kriminalisté se zkoušeli ženě dovolat, její mobilní telefon je však nedostupný.

Policisté také pátrají po dvou mužích, s nimiž měla pohřešovaná z práce odejít. Ani tady zatím nejsou žádné výsledky.

V době odchodu měla žena na sobě delší bundu zelenohnědé barvy, černou mikinu s kapucí, dále světlé rifle a kožené hnědé boty. U sebe měla látkovou kabelku šedozelené barvy. Vysoká je 165 až 168 cm, střední postavy, má vlnité hnědé vlasy a modré oči.

„Policisté uvítají jakékoliv informace vedoucí k nalezení ženy,“ dodal mluvčí.

Tělo na kolejích

Tento případ však není jediným. Od neděle pátrají policisté z Pardubic po sedmnáctiletém mladíkovi. Ten byl naposledy spatřen v neděli kolem desáté hodiny večer v místě svého bydliště. V pondělí rozeslal svým kamarádům a známým SMS zprávu, ve které se svěřil, že chce spáchat sebevraždu.

„Ve zprávách uváděl, že jeho život nemá cenu, a uvedl, kde adresáti najdou jeho věci. Jeden z kamarádů nebral zprávu na lehkou váhu a kontaktoval nás,“ uvedla pardubická policejní mluvčí Eva Maturová.

Případ však nabral na obrátkách.

Prověřování stop dovedlo kriminalisty do Oucmanic u Chocně na Orlickoústecku. Na kolejích mezi Chocní a Brandýsem nad Orlicí policisté objevili v úterý dopoledne tělo mrtvého muže. „To, zda by se mohlo jednat o pohřešovaného mladíka, je nyní předmětem vyšetřování,“ upřesnila mluvčí.

Hoch měl na sobě modré rifle, šedou mikinu, modrošedou zimní bundu a sportovní obuv. Na ruce nosí hodinky značky Casio. Vysoký je 180 až 185 cm, hubené postavy, má hnědé, kudrnaté vlasy a modrozelené oči.