Policisté z Chrudimi pátrají po totožnosti starší ženy na videozáznamu. Ta v minulých dnech odcizila v masně v Chrudimi peněženku, kterou tam na pultě zapomněl nakupující před ní. Z celého kamerového záznamu je jednoznačně vidět, že před tím, než seniorka peněženku odcizí, několikrát kouká směrem ke vchodovým dveřím, zřejmě proto, jestli se muž pro svoji zapomenutou peněženku nevrací.

Když se tak nestane, žena zaplatí svůj nákup a před sebou odloženou zapomenutou peněženku bere, dává si jí do sáčku s nákupem a z prodejny odchází. Dle času na kamerovém záznamu se asi za 20 vteřin po jejím odchodu vrací do prodejny pán, který zde peněženku zapomněl, ta zde už však není.

V rozmezí pěti hodin muž nadýchal pokaždé stejně - bezmála dvě promile
Chytili ho v Chrudimi bez řidičáku a opilého už odpoledne, večer jel namol znovu

"Chrudimští kriminalisté spolu s policisty z obvodního oddělení během uplynulých dní udělali velký kus práce, a i když se jim nepodařilo zatím ženu ztotožnit, podařila se jim jiná věc, ze které pachatelka nadšená moc nebude. Na jednom kamerovém záznamu ženu našli, jak se svého lupu zbavuje. Paní se objevila druhý den v Chrasti na náměstí a peněženku s doklady, už bez peněz, hodila pod zaparkované auto a odešla. Peněženku tam následně našel zaměstnanec obce a po provedených nezbytných úkonech byla odevzdána zpět svému majiteli," uvedla policejní mluvčí Markéta Janovská.

Podívejte se ve videu:

Zdroj: Youtube

Hledaná žena je ve věku zřejmě nad 60 let, má šedé krátce střižené vlasy. Na hlavě měla bílou čepici, tmavou (zřejmě hnědo-vínovou) zimní budnu, šálu, modré rifle a černé boty. Na očích měla dioptrické brýle. Na pravé ruce měla v tu dobu ortézu.

"Žádáme buď samotnou ženu, která se pozná na kamerových záznamech, nebo svědky, kteří by nám ji pomohli ztotožnit, aby nám zavolali na linku 158," dodala Janovská.