Kriminalisté šetří majetkovou trestnou činnost 35letého muže z Chrudimě, spočívající především ve vloupáních do kůlen, chat a garáží – a to nejen na chrudimském okrese.

Od ledna letošního roku se Chrudimští společně s policisty obvodního oddělení v Třemošnici zabývali vloupáním do kůlen, sklípku a zahradního domku u rekreačních chat v obci Bojanov v místní část Hořeleč. V té době neznámý pachatel vnikl do osmi objektů, ze kterých odcizil prodlužovací kabely, elektrické nářadí, pneumatiky, elektromotor a kalové čerpadlo. Dovnitř se dostával tak, že vždy vypáčil visací zámky na objektech.

Spadla klec

Muž byl zadržen 20. dubna 2010 v dopoledních hodinách hlídkou obvodního oddělení v Chotěboři a převezen do policejní cely na policii v Chrudimi.

Policisté po průběžném dokumentování trestné činnosti spáchané na Třemošnicku a rovněž na dalších místech Chrudimského regionu (tedy i na Hlinecku, Chrudimsku, Heřmanoměstecku a Chrastecku) zjistili, že podezřelý muž byl velmi aktivní, neboť trestnou činnost páchal rovněž na různých místech Pardubického kraje a kraje Vysočina.

Policejní komisař tak dne 21. dubna zahájil trestní stíhání zadrženého muže pro přečin porušování domovní svobody, přečin krádež a přečin poškození cizí věci.

Obviněný muž se dle sdělení obvinění vloupal do přibližně 120 objektů. Celkem v nich způsobil hmotnou škodu na odcizených věcech ve výši půl milionu korun a na poškození zařízení způsobil další škodu ve výši 36 tisíc korun. Vytrvalý zloděj kradl především elektrické a zahradní nářadí, prodlužovací kabely a další věci, které porůznu v objektech našel.

V současné době byl kompletní spisový materiál předán na Odbor obecné kriminality Krajského ředitelství policie Pardubického kraje k dalšímu opatření.

(ham)