V peněžence měla žena uložené různé drobnosti, hotovost ve výši 700 korun i kartu zdravotní pojišťovny. Mužům zákona se pachatele vypátrat nepodařilo. Případ proto poputuje na Přestupkovou komisi při MěÚ Chrudim k dořešení.

Skončil na záchytce

Opilý muž z Chrudimi si v sobotu před půl desátou ustlal přímo na chodníku v Družstevní ulici. Když jej nalezla hlídka strážníků, nebyl schopen chůze. Dechová zkouška ukázala 2,65 promile. Proto jej strážci pořádku naložili a ze zastávkou v nemocnici odvezli na pardubickou záchytku.

Hádky kvůli autu

Ženě z Chrudimi došla v neděli trpělivost a obrátila na strážníky s tím, že již delší dobu řeší problémy se svým sousedem. Ten podle jejích slov měl opakovaně nechávat pod jejími okny nastartované auto, a to i několik hodin. Výfukové zplodiny byly poté cítit v celém domě. Manžel volající ženy ještě strážníkům doplnil, že dotyčného souseda opakovaně žádali, aby tak nečinil, ale vždy bezvýsledně.

Majitel auta hlídce mužů zákona uvedl, že vozidlo nechává nastartované proto, že ho opravuje. Hlídka tento případ nemohla vyřešit na místě, a proto o případném trestu rozhodne až chrudimská přestupková komise. (lv)