Ta jeho báchorce uvěřila a zařadila se po bok muže, který takto naletěl podvodníkům již koncem října. Tehdy ho připravili o 235 tisíc. Léčka byla stejná jako teď.

Muž po seniorce požadoval, aby si k němu přisedla do auta a ukázala mu cestu do špitálu. Ve vozidle už seděla údajně jeho manželka a ještě jeden mladík. V okamžiku si důchodkyně vyslechla telefonát, ve kterém měl zoufalý muž mluvit s lékařem. „Poté po seniorce požadoval půjčku na operaci zraněného syna. Ta podvodníkovi vyhověla a pozvala ho i s ženou k sobě domů,“ uvedla hradecká policejní mluvčí Anna Pešavová.

V době kdy důvěřivá stařenka šla pro peníze, požádala jí žena, zda by si mohla odskočit na toaletu. Mezi tím jí vybrala celou šperkovnici. Na to však důchodkyně přišla až poté, co se vrátila od nemocnice, kam všechny doprovodila.

Pravdivost příběhu umocňovala i zástava, kterou stařenka od podvodníků za půjčku dostala. V balíčku údajně dolarů však nakonec objevila jen dětské bankovky. Škoda byla vyčíslena na 46 tisíc korun.