Strážci zákona podezírají jednadvacetiletého Slováka ze vloupání do dvou domů v Chrudimi a ve Slatiňanech, ale také do jednoho chrudimského bytu. Ke všem případům přitom došlo během července.

Policejní komisař služby kriminální policie a vyšetřování v Chrudimi zahájil trestní stíhání pro trestný čin krádež a porušování domovní svobody. „Mladík byl po svém večerním zadržení umístěn do policejní cely a policejní komisař navrhl vzetí obviněného do vazby. Státní zástupce však tento návrh neakceptoval a rozhodl, že muž má být vyšetřován na svobodě. Po sdělení obvinění byl tedy mladík ve čtvrtek propuštěn na svobodu,“ uvádí chrudimská policejní mluvčí Věra Hamáčková.

Policie viní muže z toho, že 12. července vnikl na pozemek domu ve Slatiňanech. Oknem se dostal do skladu obydlí a pak měl již volný pohyb po celém objektu. Z dílny odcizil motorovou pilu, v kuchyni fotoaparát a z obývacího pokoje pak notebook a další fotoaparát.

Na další lupičskou obchůzku se muž vydal 24. července, kdy vnikl balkónovými dveřmi do bytu panelového domu v chrudimské Husově ulici. Celý byt prohledal a do igelitové tašky si připravil ukradené DVD, knihy a zlaté šperky. Při této krádeži byl ale vyrušen. Netrvalo dlouho, a 27. července po půlnoci udeřil pachatel znovu. Tentokrát si vybral dům v chrudimské Gorkého ulici. Vůbec mu přitom nevadilo, že majitel domu spal při jeho návštěvě v ložnici. Lupič dům prohledal a odcizil z něj obrazy a rozhlasový přijímač.

„Aby toho nebylo málo, ukradl později z regálu jednoho z chrudimských obchodních domů ještě vystavenou web kameru Genius, včetně návodu a instalačního CD. Odcizené zboží pak pronesl přes informace bez zaplacení. Uvedenými krádežemi způsobil obviněný celkovou škodu ve výši 46 tisíc korun, dodává chrudimská policejní mluvčí.