Jak uvedl chrudimský policejní mluvčí Jiří Tesař, pachatel pronikl na oplocený pozemek rodinného domku, kde bylo kolo černo-žluto-bílé barvy volně postavené. Krádeží uvedeného kola s namontovaným elektromotorem o výkonu 250 W vznikla majiteli škoda ve výši přibližně 30.000 korun. Událost šetří OOP Chrudim, pachateli hrozí v případě dopadení a odsouzení za krádež a porušování domovní svobody až tři roky vězení.

Ronov nad Doubravou – Policejní pátrači vypátrali ve čtvrtek minulého týdne v Ronově nad Doubravou 45letého cizince, na něhož byl vydán zatýkací rozkaz pro přečin zanedbání povinné výživy. Muž byl poté eskortován k soudu a následně do vazební věznice v Hradci Králové.

Chrudim – Strážníci Městské policie Chrudim přijali v sobotu telefonické oznámení, v němž jeden z místních občanů poukazoval na údajné umývání autobusu v blízkosti chrudimského zimního stadionu. Na místo proto vyrazila hlídka, která pak v rozhovoru s řidičem vozidla zjistila, že muž umýval pouze silně znečištěné okenní sklo vozidla, neboť to představovalo ve svém zašpiněném stavu překážku v bezpečnosti silničního provozu.

Chrudim – Silný vítr zadul v sobotu večer do polystyrenových desek na staveništi bytových domů poblíž chrudimské nemocnice a rozvál tyto desky na blízkou silnici mezi Chrudimí a Vlčnovem. Hlídka strážníků pak desky odklidila a v kontaktu s investorem stavby zajistila, aby se událost neopakovala.