Celá událost začala krádeží nafty v bývalém zemědělském družstvu v Litětinách na Holicku. Zmizelo asi devatenáct set litrů paliva. Policisté se proto v minulých dnech zaměřili na hlídání tohoto objektu a trpělivost se jim vyplatila. Hlídka holického oddělení si zde přibližně o půl jedenácté všimla vozidla, které navíc nemělo registrační značky.

Netrvalo dlouho a z inkriminovaného osobního auta vystoupila trojice osob s kanystry v rukou. V té chvíli už policisté věděli, že jdou najisto a pustili se za nimi.

Ani trojlístek zlodějů ale po spatření strážců zákona nelenil, zahodil kanystry a dal se na divoký útěk směrem k blízkému poli.

Zastavily je až výstřely do vzduchu

Nocí v té chvíli třeskly dva výstřely, které trojici pachatelů sebraly odvahu a donutily je zastavit. „Protože podezřelí nereagovali ani na opakované výzvy k zastavení, policisté využili svého práva použít k zastavení pachatele varovných výstřelů,“ uvedla policejní mluvčí Eva Maturová.

Podezření na zloděje pohonných hmot se policistům potvrdilo vzápětí. Opuštěné vozidlo pachatelů totiž bylo plné prázdných kanystrů. Samotní zloději pak měli připravené i kukly. „Tvrdili, že se obávali bezpečnostních kamer,“ uvedl jeden z policistů. „Při výslechu zapírali, co mohli. Nakonec se ale přiznali k úmyslu krást i k tomu předchozímu vloupání,“ řekl dále policista.

Výtečníky si pak převzala kriminálka. „Dvěma pachatelům z Chrudimska bylo v těchto dnech sděleno důvodné podezření z trestného činu krádeže. Třetí z pachatelů byl navíc ještě nezletilý,“ uvedla policejní mluvčí Maturová.