Nejzávažnějšími trestnými činy jsou krádeže vloupáním do budovy obecního úřadu a pošty na Skutečsku, bývalé výkrmny prasat na Chrastecku a vloupání do budovy pivovaru na Hlinecku.

Jeden trezor odolal

O víkendu „navštívil“ zloděj budovu obecního úřadu v jedné obci na Skutečsku.

Násilím vnikl do přízemí budovy, kde se nachází pobočka pošty. Na vloupání byl zřejmě dost připravený. Otevřel mříž, která zajišťuje zadní vchod do pobočky a zadní dveře překonal přinesenou rozbrušovačkou. Uvnitř vypáčil několik zásuvek psacích stolů, kde odcizil drobné finanční částky.

Pokoušel se také vloupat do trezoru, který se v místnosti nacházel. Ten se mu však otevřít nepodařilo.

Odtud se zloděj vydal do patra budovy, kde jsou kanceláře obecního úřadu. Všechny kanceláře prohledal a v jedné z nich, za již zmíněné rozbrušovačky, vnikl do trezoru tzv. popelky. Z trezoru ukradl uloženou finanční částku. Zloděj po sobě zanechal celkovou hmotnou škodu ve výši 170.000 Kč.

Krádeží se zabývá služba kriminální policie a vyšetřování v Chrudimi.

Barevné kovy pořád "letí"

Někdy během uplynulých dní měsíce dubna se vloupal do bývalého objektu výkrmny prasat na Chrastecku neznámý pachatel. Z objektu ukradl celkem 600 metrů měděných kabelů rozvedených pod stropy a stěnách budovy a elektrický rozvaděč.

Z dalšího rozvaděče ukradl část měděných kabelů a drátů a u třetího elektrického rozvaděče odcizil čelní plechový kryt a opět část měděných drátů. Způsobená škoda byla vyčíslena na 80.000 Kč.

Krádež vyšetřují chrastečtí policisté.

Zloděj měl asi žízeň

Přes víkend vnikl neznámý pachatel do budovy pivovaru v Hlinsku.

Zjištěno bylo, že zloděj se nejprve pohyboval v šatně, kde prohledal šatní skříňky, nic však neodcizil.

Dále vnikl do elektrodílny, ve které násilím vnikl do šesti plechových skříněk. Z jedné z nich ukradl montážní kufřík s nářadím, vrtačku s příklepem, sadu gola klíčů a měřící elektropřístroj. V prostorách dílny údržby odcizil ještě další elektrické nářadí.

Ve své nekalé činnosti pokračoval i v prostorách stáčírny, odkud ukradl několik přepravek s pivem.

Neznámý pachatel svým činem způsobil celkovou škodu ve výši téměř 29.000 Kč.

Hlinečtí policisté společně s kriminalisty po pachateli pátrají.

nprap. Věra Hamáčková,tisková mluvčí policie