V neděli v podvečer byl na Resselově náměstí rozsvícen vánoční strom. Ještě předtím se hned dvakrát po sobě pokusili mladí výtržníci pocuchat jeho krásu krádeží ozdobné koule.

Kamera číslo čtyři zaznamenala deset minut před páteční půlnocí skupinku mladých lidí, kteří kráčeli k vánočnímu stromu. Ozdobné koule jsou umístěné ve výšce, a tak bylo nutné vysadit kamaráda na ramena. Po utržení kořisti z větve se partička rychlým krokem od stromu vzdálila, a to směrem k Břetislavově ulici.

Hlídka městské policie skupinku dostihla během pár okamžiků. Mladík narozený v roce 1991 se ke krádeži plně doznal a byla mu za přestupek krádeže udělena bloková pokuta tisíc korun.

K dalšímu pokusu o získání vánoční koule došlo přesně za čtyřiadvacet hodin. Skupinku mladých opět monitorovala kamera. Scénář je stejný. Trojice složená z dvou chlapců a dívky utrhla ozdobu a dala se na útěk do Břetislavovy ulice. Ani tentokrát pokus o krádež nevyšel. Strážníci mladé lidi dostihli a opět rozdali pokuty.

„Děje se to každoročně, ukrást ozdobu je otázkou pár vteřin. Utrhnou kouli, otočí se s úsměvem na kameru a utečou,“ reaguje na výtržnost mládeže vrchní strážník Městské policie v Chrudimi Josef Kudrnka.

I když se při dvou pokusech o krádež podařilo hlídce pachatele dostihnout, skóre je ve prospěch zlodějů. Každoročně město přijde o několik vánočních ozdob.