„Jde o čtyři muže ve věku 24 až 39 let, kterí pocházejí z Prahy, Příbrami a Chrudimě. Společně se dopustili na Chrudimsku a Pardubicku v období od února do května tohoto roku sedmi krádeží motorových vozidel v celkové hodnotě dva miliony korun,“ uvádí mluvčí zdejší policie Věra Hamáčková. Podle ní se obviněná skupina specializovala především na krádeže dodávkových vozidel.

„Z dosavadního šetření vyplývá, že auta postupně mizela podle předem domluveného scénáře během noci a byla ihned převážena do pronajatého zemědělského objektu na Chrudimsku. Tady docházelo k jejich demontáži,“ pokračuje mluvčí Hamáčková. Jak vzápětí dodává, celá nezákonná transakce měla svoje pravidla. „Dva muži vozidla do dílny dodávali, zbylí dva je rozebírali na náhradní díly. Karoserie pokaždé rozřezali a odvezli do sběrných surovin. Část věcí, které v automobilech našli, si uschovali a další spálili,“ upřesňuje tisková mluvčí.

Uvedeným zlodějům se podle Věry Hamáčkové podařilo během čtyř měsíců zmocnit a demontovat dodávková vozidla značek Fiat Ducato, Citröen Jumper, Volkswagen Transporter, Volkswagen Caravelle a Volkswagen LT 35. „Všichni obvinění muži jsou vyšetřováni na svobodě,“ uzavírá včerejší informaci mluvčí Okresního ředitelství Policie ČR v Chrudimi Věra Hamáčková.